Wiadomości z Zabrza

Dni Papieskie 2021 - tym razem online

  • Dodano: 2021-04-02 09:00, aktualizacja: 2021-04-02 13:28

Tradycyjnie pomiędzy 2 a 8 kwietnia (czyli pomiędzy rocznicą śmierci oraz pogrzebu św. Jana Pawła II) zabrzanie świętować będą kolejną edycję Dni Papieskich. Tym razem – z racji panujących ograniczeń pandemicznych – uroczystości będą odbywały się głównie wirtualnie.

Dni Papieskie rozpoczną się 2 kwietnia o godz. 12.00, kiedy to w oknach Czytelni Ogólnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu zobaczyć będzie można wystawę “A przecież nie cały umieram”, która składa się z wycinków prasy opublikowanej w Polsce po śmierci Papieża Polaka.

Kolejnego dnia, o godz. 17.00, na stronie internetowej www.biblioteka.zabrze.pl pojawi się zbiór wierszy Karola Wojtyły, który będzie doskonałym pomysłem na wielkosobotnią refleksję.

Kolejnym etapem Dni Papieskich będzie występ podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Zabrzu, którzy na łamach profilu facebookowego MBP zaprezentują  kolejny cykl wierszy autorstwa Jana Pawła II. Zaprezentowany zostanie we wtorek (6 kwietnia) o godz. 17.00. Na tym samym profilu i o tej samej godzinie, lecz dzień później –  7 kwietnia – zaprezentowany zostanie recital gitarowy Patryka Filipowicza zatytułowany “Pieśni śpiewane gitarą”.

Zasadnicze obchody Dni Papieskich podsumowane zostaną 8 kwietnia, także na Facebooku MBP Zabrze, kiedy zorganizowany zostanie wieczór poetycki on-line z udziałem uczestników „Warsztatowni literackiej”, zatytułowany “Coś zostaje z dziedzictwa i coś z zapowiedzi”.

To jednak nie koniec uroczystości. 14 kwietnia, w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu (ul. 3 Maja 91a), odbędzie się wernisaż wystawy “W drodze do świętości”, traktującej o życiu św. Jana Pawła II. Z wystawą zapoznać się będzie można do połowy maja.

Dni Papieskie 2021 - tym razem online

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wielki fan kremufek

    Czemu nie ma konkursu na najlepszą cenzopapę, ani konkursu jedzenia kremówek na czas? Bez sensu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również