Wiadomości z Zabrza

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu kolejny raz udaremnili przerzut narkotyków

  • Dodano: 2020-07-15 06:45, aktualizacja: 2020-07-15 06:55

Funkcjonariusze zabrzańskiego Zakładu Karnego po raz kolejny wykazali się czujnością i nie dali przechytrzyć się przestępcom. Już 3 raz w ciągu kilku tygodni zapobiegli przedostaniu się na teren więzienia narkotyków i innych przedmiotów niedozwolonych.

Paczka na dachu?

W dniu 13.07.2020 roku o godz. 21:40 funkcjonariusz działu ochrony podczas patrolowania terenu zauważył na dachu jednego z pawilonów mieszkalnych pakunek niewiadomego pochodzenia. Natychmiast poinformował dowódcę zmiany. Pakunek zawierał: 298 szt. tabletek koloru niebieskiego, dwa woreczki z suszem koloru zielonego, trzy fiolki z testosteronem i 15 szt. igieł medycznych. Wstępne badania narkotestem wykazało, że susz to syntetyczne kannabinoidy, a tabletki metaamfetamina. Dyrektor wszczął czynności wyjaśniające. Przedmioty zabezpieczono i przekazano policji, która bada sprawę. Sprawcom grozi do 3 lat pozbawienia wolności – informuje ppor. Katarzyna Jabłońska, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.

Oczy i uszy szeroko otwarte

Funkcjonariusze wszystkich działów – nie tylko działu ochrony – podczas wykonywania codziennych obowiązków muszą mieć zawsze oczy i uszy szeroko otwarte. Nigdy nie wiadomo kiedy z pozoru zwykła sytuacja może przerodzić się w zagrażającą bezpieczeństwu funkcjonariuszy czy też całej jednostki. Dlatego też funkcjonariusze Służby Więziennej są stale szkoleni w zakresie prowadzenia czynności profilaktycznych oraz zapobiegania przedostawaniu się na teren więzienia substancji niedozwolonych oraz ich identyfikacji.  Ponadto, aby jeszcze skuteczniej wykonywać swoje obowiązki podczas przeprowadzania kontroli korzystają z różnego rodzaju urządzeń technicznych  np. ręcznego wykrywacza metalu. Wydarzenia z ostatnich kilku tygodni, aż 3 ujawnione ,,przerzuty” substancji i przedmiotów niedozwolonych, potwierdzają, ze funkcjonariusze wykonują swoje obowiązki z najwyższą starannością i dbają o bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.