Wiadomości z Zabrza

Dziś otwarcie punktu Społecznego Centrum Pomocy Ukrainie na Targowisku Miejskim

  • Dodano: 2022-03-29 12:30

Już dzisiaj na Targowisku Miejskim w Zabrzu zostanie otwarty punkt Społecznego Centrum Pomocy Ukrainie. Potrzebujący uchodźcy przebywający w Zabrzu będą mogli bezpłatnie i bez żadnych formalności zaopatrzyć się tam w żywność i ubrania.

Punkt pomocy Ukraińcom na Targowisku Miejskim

We wtorek 29 marca o godzinie 16:00 w Zabrzu otwarty zostanie punkt Społecznego Centrum Pomocy Ukrainie. Punkt ten będzie się znajdował w Pawilonie nr 13 na Targowisku Miejskim przy ul. Boboli w centrum Zabrza.

Punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy to inicjatywa stowarzyszeń i zabrzańskich przedsiębiorców. Lokal został zorganizowany we współpracy z władzami miasta. 

– Punkt ten będzie zaopatrzony w podstawowe rzeczy, jakimi są żywność i ubrania, każdy obywatel Ukrainy będzie mógł beż zbędnej biurokracji zaopatrzyć się w podstawowe artykuły do przeżycia – przekazuje Stowarzyszenie MocnoSpołeczni.

Na początku lokal będzie otwarty we wtorki i czwartki w godzinach od 10:00 do 12:00 oraz od 16:00 do 18:30, a w weekendy od 10:00 do 12:00 i 16:00-18:00. 

Zbiórka potrzebnych produktów

Osoby, które chcą wesprzeć potrzebujących uchodźców mogą  przynosić potrzebne produkty żywnościowe do punktu lub do lokalu Gryfny Kebab.

– Na tę chwilę najbardziej potrzebujemy żywności, doskonale wiemy jak wielu uchodźców znajduję się w Zabrzu, a zapasy, które mamy szybko zostaną wyczerpane – informuje Stowarzyszenie MocnoSpołęczni.

Dziś otwarcie punktu Społecznego Centrum Pomocy Ukrainie na Targowisku Miejskim

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również