Wiadomości z Zabrza

Kolejne transporty darów dla walczącej Ukrainy trafiły do Zabrza

  • Dodano: 2022-03-14 07:45, aktualizacja: 2022-03-23 10:42

Zabrze aktywnie włącza się w pomoc dla objętej konfliktem zbrojnym Ukrainy. To właśnie do naszego miasta przywożone są dary przekazywane przez mieszkańców naszych miast partnerskich (m.in. z Essen) oraz zaprzyjaźnionych samorządów z innych krajów europejskich i stąd zbiorczym transportem trafiają bezpośrednio do ukraińskiego Miasta Równe.

Z miast partnerskich wysłano dary dla Ukraińców

W miniony czwartek 10 maca zabrzańscy strażacy pomagali w rozładunku transportu, który dotarł do nas z Dinslaken. Mieszkańcy tej niemieckiej miejscowości za pośrednictwem lokalnego stowarzyszenia przekazali przede wszystkim żywność, napoje oraz środki medyczne o łącznej wartości około 10 tys. zł.

Dzień później do Zabrza dotarły dary z portugalskiego miasta Vila Nova de Famalicao. Wśród przekazanych darów o łącznej wartości 30 tys. zł znalazły się m.in. żywność dla dzieci i dorosłych, ubrania, środki higieniczne, słodycze, karma dla zwierząt i środki farmaceutyczne. W przeładunku kolejny raz pomagali zabrzańscy strażacy oraz pracownicy zabrzańskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Jak pomóc obywatelom Ukrainy?

Przypominamy także, że nadal trwa zbiórka darów w zabrzańskim COP przy ul. Brodzińskiego 4. Można tam przynosić żywność o długiej dacie przydatności do spożycia (konserwy, ryż, kasza, makarony itd.), środki opatrunkowe, higieniczne i sanitarne, koce, śpiwory oraz pościel itp. Przyjmowane będą tylko artykuły nowe.

Punkty czynny jest codziennie w dni powszednie od godz. 9.00 do 18.00 oraz w soboty od godz. 9.00 do 14.00. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: (32) 271 04 74 lub 512 240 287.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.