Wiadomości z Zabrza

Dziś akcja "Świeć Przykładem". Mieszkańcy Zabrza otrzymają odblaski

  • Dodano: 2021-12-16 09:45

O co chodzi w tej akcji? Śląska drogówka wspólnie z EXPRESS FM i prowadzi cykl spotkań z mieszkańcami śląskich miast, podczas których rozdają tysiące odblasków. Wystarczy słuchać radia i o określonej godzinie przyjść we wskazane miejsce, by za darmo otrzymać niepozorny gadżet, który może uratować nam życie.

Akcja "Świeć Przykładem" w Zabrzu

W czwartek 16 grudnia akcja zawita do Zabrza, a odblaski będzie można odebrać w kilku punktach:

  • 16:00-16:20 plac Wolności
  • 16:30-16:50 plac Teatralny 10
  • 16:50-17:10 ul. Goethego 14 (dworzec autobusowy)

Okres zimowy charakteryzuje się specyficznymi warunkami. Szybko zapadający zmrok, częste mgły i opady deszczu czy śniegu utrudniają dobrą widoczność na drodze. W takich warunkach nietrudno o wypadek. Szczególnie narażeni na udział w zdarzeniach drogowych są piesi, którzy poruszając się po zmierzchu w miejscach niedostatecznie oświetlonych są mało widoczni dla kierujących.

Warto przypomnieć, że po zmroku, kierowca jadący z włączonymi światłami mijania może dostrzec pieszego z odległości około 25-30 metrów od maski samochodu. Ale jeśli pieszy posiada na sobie odblask, wówczas kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierującemu na bezpieczne ominięcie pieszego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również