Wiadomości z Zabrza

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Zabrzu! 15-latka wbiegła na czerwonym świetle

  • Dodano: 2021-12-16 09:30

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w środę 15 grudnia po południu na ul. Wolności 530. Na przejściu dla pieszych potrącona została 15-latnia mieszkanka Zabrza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że piętnastolatka wbiegła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle zza stojącego autobusu.

15-latka wbiegła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle

Do zdarzenia doszło w środę 15 grudnia około godziny 16:00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie przystanku autobusowego przy ulicy Wolności 530. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem marki Dodge 51-latek, potrącił 15-latkę, która wtargnęła na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle. Ponadto jak ustalili mundurowi, poszkodowana miał wbiec na przejście zza stojącego autobusu. 15-latka trafiła do szpitala w Katowicach z urazem głowy, nogi oraz żeber.

Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyki.

- Apelujemy o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, słaba widoczność, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Będąc pieszymi, pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych, upewnijmy się, że kierujący pojazdem zatrzyma swój pojazd. Jako piesi i rowerzyści pamiętajmy o stosowaniu odblasków, które znacząco poprawiają możliwość zobaczenia nas na drodze przez kierujących pojazdami - czytamy w komunikacie KMP w Zabrzu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.