Wiadomości z Zabrza

„Dzikie wysypisko” zniknie z Maciejowa? Rada Dzielnicy i Urząd Miasta interweniują

  • Dodano: 2021-08-30 11:30, aktualizacja: 2021-08-31 13:43

Kilka tygodni temu pisaliśmy o „dzikim wysypisku” w Maciejowie, które powstało za sprawą nieodpowiedzialnych mieszkańców. Teraz mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców dzielnicy – porozrzucane śmieci już wkrótce znikną z ulicy Kondratowicza. Rada Dzielnicy wielokrotnie interweniowała w tej sprawie w Urzędzie Miasta Zabrze. Jakie rozwiązanie zaproponowali radni?

Śmieci w Maciejowie

Przypominamy, że zaledwie kilka tygodni temu pisaliśmy o problemie śmiecenia w dzielnicy Maciejów. „Dzikie wysypisko” powstało niedaleko kościoła pw. św. Macieja Apostoła, na ulicy Kondratowicza. Za jego stworzenie odpowiadają okoliczni mieszkańcy, którzy wyrzucają w tym miejscu odpady. Wybór terenu nie jest przypadkowy – znajdują się tam kontenery na odzież używaną oraz na małogabarytowe elektroodpady. Większe odpady, które nie mieszczą się do kontenera, wyrzucane są tuż obok niego. Na pojemniku znajduje się adnotacja, że jeżeli sprzęt się do niego nie mieści, wystarczy zadzwonić pod wskazany numer, a wówczas odpowiednie służby odbiorą wielkogabarytowy odpad. Niestety, niektórzy mieszkańcy nie mieli zamiaru zawracać sobie głowy wykonaniem jednego telefonu –  z relacji świadków wynika, że nieodpowiedzialni Zabrzanie wyrzucali odpady z bagażnika i odjeżdżali z piskiem opon. Pozostawiony sprzęt przyciągał złomiarzy, których działania przyczyniły się do powstania jeszcze większej ilości odpadów. Mimo ciągłego sprzątania, problem stale się powtarza.

Jest rozwiązanie?

Od pół roku sprawą interesuje się Rada Dzielnicy Maciejów, do której dotarły głosy zaniepokojonych mieszkańców. Członkowie rady przygotowali afisze z apelem do Zabrzan, aby nie wyrzucać śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych, jednak nie przyniosły one pożądanego rezultatu.

- Od pół roku Rada Dzielnicy wielokrotnie interweniowała w tej sprawie w Urzędzie Miasta, aby problem został rozwiązany. – mówi Krystyna Postrzednik, przewodnicząca Rady Dzielnicy Maciejów.

Finalnie udało się dojść do porozumienia i znaleźć rozwiązanie. Problem śmiecenia ściśle powiązany jest z kontenerami na odzież i małogabarytowe elektroodpady – stwierdzono zatem, że dobrym pomysłem będzie przeniesienie kontenerów. Ma się ono odbyć jeszcze we wrześniu tego roku. Obecnie trwa proces wybierania nowego miejsca dla dwóch kontenerów.

Komentarze (2)    dodaj »

  • sznita s tustym

    gorole to ciarachy!!!

  • Wojciech 1972

    To niech zabiorą również z Zaolziańskiej A Myśliwska wygląda podobnie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również