Wiadomości z Zabrza

Dzień Dziecka z zabrzańskimi policjantami

  • Dodano: 2021-06-02 08:30, aktualizacja: 2021-06-02 08:45

Z okazji Dnia Dziecka zabrzańscy policjanci wspólnie z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z Zabrza, przygotowali nietypową, wirtualną lekcję dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych naszego miasta. Ponadto dzięki zniesieniu części obostrzeń policjanci mogli odwiedzić uczniów szkoły podstawowej numer 17. W spotkaniu towarzyszyła im maskotka Śląskiej Policji Sznupek.

Podczas spotkań policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze

Najmłodsi dowiedzieli się między innymi: jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnie oraz jak powinny się zachowywać w drodze do szkoły, aby być bezpiecznym. W związku ze zbliżającymi się wakacjami zabrzańscy policjanci nie zapomnieli o przekazaniu ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz podczas wakacyjnych wyjazdów.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadając na zadawane im pytania, a ich wiedza była pozytywnym zaskoczeniem dla mundurowych. Wielką radość sprawiła im też obecność maskotki Śląskiej Policji Sznupka. Ta niezwykła lekcja została zakończona złożeniem życzeń najmłodszym z okazji obchodzonego Dnia Dziecka. Bardzo się cieszymy, że w tym wyjątkowym dniu udało nam się zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.