Wiadomości z Zabrza

Dzień Dziecka z ZUS!

  • Dodano: 2021-05-28 07:00, aktualizacja: 2021-05-27 08:44

1 czerwca Oddział ZUS w Zabrzu wspólnie z Zabrzańskim Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje Dzień Dziecka dla uczniów szkół podstawowych. Tym razem trochę nietypowo, bo online, ale jak zapowiadają organizatorzy - uczniowie nie będą się nudzić. W programie między innymi mini kurs języka migowego, a także spotkanie ze Sznupkiem.

Wydarzenie adresowane jest do uczniów szkół podstawowych z terenu działalności zabrzańskiego oddziału, czyli m.in. z Bytomia, z Piekar Śląskich, z Tarnowskich Gór, z Gliwic i z Zabrza. Rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do godz. 10:10. Do udziału mogą się zgłosić całe klasy, jak i pojedynczy uczniowie. Wystarczy wysłać mejla pod adres kgrzywna@um.zabrze.pl. Następnie na adres ze zgłoszenia zostanie wysłany link do wydarzenia i szczegółowe informacje o spotkaniu.

W programie: 

  • 9.00-9.10 - Zawsze Użyteczna Skarbonka – czyli Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne? – ZUS Oddział w Zabrzu.
  • 9.10.-9.20 - mini kurs języka migowego – ZUS Oddział w Zabrzu.
  • 9.20-9.35 - spotkanie ze Sznupkiem – KMP Zabrze.
  • 9.35-9.45 - "Papierowe zwierzaki” – Centrum Edukacji Twórczej OPP4 w Zabrzu. 
  • 9.45-10.00 - #mniej ekranu więcej dziecka – bezpieczne funkcjonowanie w Internecie -  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu.
  • 10.00-10.10 - quiz małego przedsiębiorcy – Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.

- Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Zakres wiedzy jest różnorodny, dopasowany do wieku uczestników i co istotne tematyka szybko się zmienia, dzięki czemu dziecko szybko się nie znudzi danym zagadnieniem, bo zaraz będzie kolejne, który wprowadzi go w nowy obszar - zachęca Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.