Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Dzień Dziecka z udziałem funkcjonariuszy Służby Więziennej

  • Dodano: 2019-06-07 07:00, aktualizacja: 2019-06-07 07:18

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu wzięli udział w imprezach z okazji Dnia Dziecka w hali MOSIR w Zabrzu oraz festynie rodzinnym w  Szkole Podstawowej nr 22 im. Jana Stefana Dworaka w Rudzie Śląskiej.

Dzięki przygotowanym atrakcjom: kolorowym książeczkom, kolorowankom, możliwości przymierzenia kasku ochronnego, kamizelki kuloodpornej czy włączenia sygnału dźwiękowego w samochodzie konwojowym, uśmiechy cały czas gościły na twarzach dzieciaków.

"Bajkowy Dzień Dziecka" w Zabrzu

W dniu 04.06.2019 roku w hali widowiskowo – sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu po raz kolejny odbył się Bajkowy Dzień Dziecka.  Wydarzenie honorowym patronatem objęła Prezydent Miasta Małgorzata Mańka- Szulik.

Impreza miała na celu sprawienie dzieciom wiele  radości, a także integrację dzieci z różnych środowisk z dziećmi niepełnosprawnymi, a także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Organizatorzy wraz z partnerami, w tym m.in.  funkcjonariuszami z Zakładu Karnego w Zabrzu,  przygotowali dla dzieciaków z przedszkoli i szkół specjalnych mnóstwo atrakcji. Były ogromne dmuchane trampoliny  do skakania, malowanie twarzy, zawody sportowe oraz pokazy sprzętu używanego przez służby mundurowe: policję, służbę więzienną, straż pożarną oraz straż miejską.

Atrakcje dla małych gości

Na stoisku przygotowanym przez funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Zabrzu maluchy  mogły zasiąść za kierownicą samochodu konwojowego, włączyć sygnał świetlny i dźwiękowy, przymierzyć kask, kamizelkę kuloodporną, zobaczyć z bliska pistolet.

Dziękujemy za wsparcie funkcjonariuszom z Zakładu Karnego w Jastrzębiu Zdroju. I to jeszcze nie koniec atrakcji. Były konkursy na temat  Służby Więziennej. Dzieci dla utrwalenia wiedzy o naszej formacji otrzymały książeczki ,,Co robi Służba Więzienna” oraz kolorowanki.  Na małych zwycięzców czekały oczywiście nagrody w postaci kolorowych ołówków ze specjalnymi znaczkami, zakładek do książek oraz ręcznie szytych breloczków. Nasze stoisko odwiedziło około 2000  małych gości – podkreśla ppor. Katarzyna Jabłońska rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.

Na festynie w Rudzie Śląskiej

W dniu 31.05.2019 roku zabrzańscy funkcjonariusze wzięli udział w festynie rodzinnym w  Szkole Podstawowej nr 22 im. Jana Stefana Dworaka w Rudzie Śląskiej. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wielu młodych uczestników po raz pierwszy miało okazję  spotkać się z funkcjonariuszami Służby Więziennej. Funkcjonariusze cierpliwie odpowiadali na liczne pytania dotyczące pracy za wysokim murem oraz prezentowali sprzęt i środki ochrony używane podczas codziennej służby.

Nasi funkcjonariusze bardzo chętnie uczestniczą w tego typu inicjatywach, bowiem są one okazją do zapoznania społeczeństwa z naszą formacją, a także uświadamiają  małym i dużym  obywatelom, że munduru i funkcjonariuszy nie należy się bać, bo przecież to oni dbają o ich bezpieczeństwo – dodaje ppor. Katarzyna Jabłońska z Zakładu Karnego w Zabrzu.

Dzień Dziecka z udziałem funkcjonariuszy Służby Więziennej

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Zakład Karny w Zabrzu - ppor. Katarzyna Jabłońska

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.