Wiadomości z Zabrza

Dzięki reakcji świadka zatrzymano nietrzeźwego kierującego

  • Dodano: 2023-01-12 08:00, aktualizacja: 2023-01-12 08:08

Policjanci z zabrzańskiej "piątki", dzięki prawidłowej reakcji świadka zatrzymali kierującego na "podwójnym gazie". Jak się okazało miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu, ponadto miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

42-latek kierował z ponad dwoma promilami alkoholu

Do zdarzenia doszło w środę w nocy, kiedy o godzinie 1:00, otrzymano zgłoszenie od świadka, którego uwagę na ulicy Andersa zwrócił kierujący pojazdem marki Peugeot, poruszający się "od krawężnika do krawężnika". Na miejsce szybko przybyli policjanci z V Komisariatu Policji w Zabrzu. W trakcie czynności okazało się, że kierującym był 42-letni mieszkaniec Zabrza, który miał sądownych zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ze 42-latek miał  2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującego. Postępowanie w tej sprawie prowadziI V Komisariat Policji w Zabrzu. Teraz zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

- Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą mogą przecież zapobiec tragedii - przekazują policjanci.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić policjantów o podobnych sytuacjach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również