Wiadomości z Zabrza

Działania "Bezpieczne skrzyżowania" na zabrzańskich drogach

  • Dodano: 2019-06-26 10:45

Zabrzańska drogówka prowadziła działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”.

W rejonie skrzyżowań policjanci wykorzystują Ruchome Stanowisko Dowodzenia, które rejestruje wykroczenia popełniane przez kierujących i pieszych użytkowników dróg. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych zwłaszcza w rejonie skrzyżowań i oznakowanych przejść dla pieszych.

W dniu wczorajszym od godzinach od 6:00 do 14.00 mundurowi prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczne skrzyżowanie”. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. W ramach działań mundurowi zwrócą szczególną uwagę na to, czy w rejonie najbardziej ruchliwych skrzyżowań na terenie Zabrza uczestnicy ruchu przestrzegają obowiązujących przepisów. W dzisiejszych działaniach wykorzystują Ruchome Stanowisko Dowodzenia. Mundurowi, którzy pełnią służbę w RSD za pośrednictwem kamer obserwują zachowanie zarówno kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie jak i pieszych. W momencie, gdy zauważą pojazd, który wjechał na skrzyżowanie pomimo zapalonego czerwonego światła lub dopuścił się innego wykroczenia powiadamiają o tym patrol znajdujący się kilkaset metrów dalej. Tam sprawca wykroczenia jest zatrzymywany nie utrudniając przy tym ruchu innym użytkownikom drogi. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo zarówno kierujących jak i pieszych. W trakcie przeprowadzonych działań policjanci ujawnili 29 wykroczeń, wystawili 13 mandatów i pouczyli 16 osób.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Deklarat

    kolejna akcja policji, niech lepiej częsciej trzeźwości pilnują, przed resztą i tak pomaga yanosik

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.