Wiadomości z Zabrza

Dwóch 18-latków podejrzanych o pobicie w rękach policjantów

  • Dodano: 2020-12-15 07:30, aktualizacja: 2020-12-15 07:42

Policjanci z zabrzańskiej trójki zatrzymali dwóch 18-latków, podejrzanych o pobicie 28-latka. Do zatrzymania doszło dzięki szybkiej interwencji policjantów z ogniwa patrolowego, którzy zaraz po zgłoszeniu na numer alarmowy 112 rozpoczęli poszukiwania sprawców. Młodzi zabrzanie usłyszeli już zarzuty dotyczące pobicia i przyznali się do winy.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia

Do pobicia doszło w nocy z piątku na sobotę w rejonie ulicy Księdza Piotra Skargi. O zdarzeniu poinformował przypadkowy świadek, który widząc młodych chłopaków okładających trzeciego, postanowił zareagować i wezwać patrol policji. Na miejsce skierowano patrol interwencyjny, który w trakcie przeszukiwania rejonu zdarzenia rozpoznał osoby odpowiadające rysopisowi sprawców. Okazali się nimi dwaj 18-letni mieszkańcy Zabrza. Mężczyźni zostali zatrzymani i przedstawiono im zarzut dotyczący pobicia. W trakcie czynności przyznali się do winy. Jak ustalili policjanci pokrzywdzony i podejrzani wcześniej się nie znali, a powodem pobicia było nieporozumienie i spożywany wcześniej alkohol.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Podobne kraty widziałem w oborze - chociaż może nawet w ciut lepszym stanie.Nikomu oczywiście nie wstyd za taki wizerunek Naszego wymiaru sprawiedliwości - gruba kasa idzie w gulik, a tu szkoda 20 zł na farbę i pędzel. Takie rzeczy są efektem zaniedbań wieloletnich - to nie stało się z dnia na dzień.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.