Wiadomości z Zabrza

Dramat w Zabrzu. 51-latek od 5 lat znęcał się nad swoją 77-letnią matką

  • Dodano: 2023-10-12 13:15

51-letni mężczyzna, który znęcał się nad swoją 77-letnią matką, został zatrzymany przez policjantów z piątego komisariatu. Decyzją prokuratury podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz kontaktowania się. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Zabrze. Dozór i nakaz opuszczenia mieszkania za znęcanie się

Mężczyzna zatrzymany został  po tym jak ofiara sama zgłosiła się do policjantów o pomoc. W trakcie swoich czynności policjanci ustalili, że 51-latek będąc pod wypływem alkoholu wszczyna regularnie awantury ze swoją matką. Tak sytuacja miał trwać już od 5 lat.

Podczas licznych awantur miało dochodzić do przemocy fizycznej i psychicznej. Zbieraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z zabrzańskiej piątki. Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Podejrzanego obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania.

Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również