Wiadomości z Zabrza

Były prezes Górnika Zabrze zatrzymany. Wyszedł po wpłaceniu 500 tysięcy kaucji

 • Dodano: 2021-03-03 12:30, aktualizacja: 2021-03-04 09:46

Funkcjonariusze ABW, CBŚP i KAS zatrzymali dziewięć osób w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej pod zarzutem prania brudnych pieniędzy i wyłudzaniem podatku VAT. Wśród zatrzymanych jest były prezes Górnika Zabrze – Łukasz M.

23 lutego ABW, CBŚP i KAS zatrzymali 10 osób na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lubinie. Postawiono im zarzuty prania brudnych pieniędzy i popełnianie przestępstw karno-skarbowych. Chodziło o pozorowany handel panelami fotowoltaicznymi.

– Siedmiu spośród zatrzymanych to osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, biorące udział w przestępczym procederze opartym na fikcyjnym obrocie panelami fotowoltaicznymi. Osoby te usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzania nienależnych zwrotów podatku VAT, popełniania oszustw poprzez narażenie podatku na uszczuplenie oraz dokonanie tego rodzaju uszczuplenia, a także wystawiania w sposób nierzetelny faktur VAT, poświadczających nieprawdę co do zaistnienia transakcji handlowych. ” – informuje Prokuratura Krajowa.

Prokuratura ustaliła że wartość uszczuplenia należności publicznoprawnej na skutek działalności przestępczej wynosiła 35 milionów złotych. Jednocześnie, w całej sprawie uszczuplenia podatkowe lub narażenia na ich uszczuplenie opiewają na łączną kwotę około miliarda złotych.

Były prezes Górnika Zabrze

Jednym z zatrzymanych jest Łukasz M. - obecny menedżer klubu Nowa Zatoka (dawna Zatoka Sztuki) w Sopocie i były prezes klubu sportowego Górnik Zabrze, którym był w latach 2010-2011.

– Łukasz M. odgrywał wiodącą rolę w procederze legalizowania przestępczego pochodzenia środków pieniężnych w łącznej kwocie 3 milionów złotych – informuje Prokuratura Krajowa.

Łukasz M. na wolności

Prokuratora domagała się aresztowania Łukasza M., jednak sąd zdecydował o wypuszczeniu mężczyzny po wpłaceniu kaucji w kwocie 500 tysięcy.

Grozi mu 15 lat więzienia. 


Źródło: Wioletta Baborska

Komentarze (6)    dodaj »

 • szukacz

  Moze warto przyjrzec sie tej sprawie blizejhttps://wiadomosci.wp.pl/przygotowal-szokujacy-audyt-polskiej-grupy-gorniczej-zatrzymalo-go-abw-6616280230308384a

 • Aga

  Uciekac z firmy ECDP group! To jego firma! Narażają klientow na upadłości... taka oto ksiegowosc z pieklaRodem!!!

 • do Łukasza Muzzy

  Chodzi pewnie o Ł. Ma -zur z Tarn Gór. Kurcze to niemożliwe, że "Muzzy" czyli fonetycznie "Mazi" by się babrał w czymś takim. Facet ma kasy jak lodu, jest inteligentny jak mało kto, z domu rodzinnego już był bardzo bogaty. Specjalista od podatków, prawo skończone na UJ. Chodziliśmy razem do ogólniaka. Znam gościa z okresu młodości. Super facet. Super kumpel. Jedyny minus, że rodzice nie zadbali o jego mowę i Mazi sepleni jak diabli. Łukasz kurde to nie możesz być Ty. Ty byś się babrał z TYLKO 3 mln? Za tyle to Ty masz auto. Tyle to na swoją kobietę miesięcznie wydajesz!!! Jak Ty złamałeś prawo, jak Ty się połasiłeś na takie grosze to kur-na świat się kończy.

 • ??

  nie wiem kim jestes ale ja tez z Lukaszem do Ogolniaka chodzilem.

 • Hefajstos

  Takich kryminalistów co płacą grzywnę z pieniędzy z przestępstwa się wypuszcza na wolność? To jest kpina.Za taką defraudację kara powinna być jak w Chinach - żeby jednoznacznie to odstraszało.. a normalny człowiek się dorobić nie może bo koniec z końcem nie umie wiązać. Takich młodych jest wielu - przechodzą z firmy do firmy, a ogonek paragrafów - rośnie.. Inna sprawa, co za redaktor to pisał.. Tyle błędów ;/

 • Ja

  „obecny menedżer Zatoki Sztuki" ... haha „...były prezes klubu sportowego Górnik Zabrze, którym był w latach 2021-2011..." - a to dość ciekawe :)2021 minus 2011 równa się 10 :) Czy jest przewidziana jakaś wygrana za podanie poprawnego wyniku równania?Ps: Zatoka Sztuki nie istnieje...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również