Wiadomości z Zabrza

Blok przy ul. Struzika 6 nadaje się do naprawy!

  • Dodano: 2021-03-29 08:00, aktualizacja: 2021-03-29 08:23

W związku z eksplozją, która miała miejsce w budynku Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Struzika 6, nastąpiła ewakuacja mieszkańców i zabezpieczenie nieruchomości. Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego klatka budynku przy ul. Struzika 6 pozostaje wyłączona z użytkowania do czasu uzyskania stosowanych ekspertyz.

Jak przekazała Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa, rzeczoznawca budowlany pracujący w budynku przy ul. Struzika 6 na zlecenie spółdzielni oszacował, że obiekt nadaje się do naprawy.

Wciąż trwa proces odsłaniania newralgicznych miejsc w celu dokonania oceny stabilności konstrukcji bloku. Rzeczoznawca budowlany przewiduje, że ostateczna ekspertyza będzie dostępna ok. środy lub czwartku (31.03-1.04 br.).

Ostateczne decyzje o dopuszczeniu obiektu do użytkowania podejmie Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego po otrzymaniu tego dokumentu.

Miasto Zabrze od początku uczestniczy w niesieniu pomocy poszkodowanym. Poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinnie w Zabrzu prowadzone są działania pomocowe w zakresie wsparcia materialnego i psychologicznego.

Mieszkańcy pozostający poza swoimi domami mogą kontaktować się z pracownikami socjalnymi za pośrednictwem numeru tel.: +32 271-00-26.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Zabrzu pozostaje do dyspozycji poszkodowanych pod całodobowym numerem telefonu: +32 373-33-88. Żaden mieszkaniec nie pozostanie bez pomocy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.