Wiadomości z Zabrza

Komunikat w związku z eksplozją przy ul. Struzika 6

  • Dodano: 2021-03-26 09:00

W związku z eksplozją, która miała miejsce w budynku Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Struzika 6, nastąpiła ewakuacja mieszkańców i zabezpieczenie nieruchomości. Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego klatka budynku przy ul. Struzika 6 pozostaje wyłączona z użytkowania do czasu uzyskania stosowanych ekspertyz.

Rzeczoznawca budowlany Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która jest właścicielem obiektu, aktualnie przeprowadza oględziny w celu dokonania oceny stabilności konstrukcji bloku. Trwają także prace naprawcze instalacji elektrycznej oraz niezbędne zabezpieczenia, w tym uszkodzonego szybu windowego.

Decyzja o możliwości powrotu do domów lokatorów mieszkań znajdujących się powyżej czwartego pietra prawdopodobnie zostanie podjęta jeszcze dziś, tj. 25 marca br.

Miasto Zabrze od początku uczestniczy w niesieniu pomocy poszkodowanym. Poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinnie prowadzone są działania pomocowe w zakresie wsparcia materialnego i psychologicznego. Mieszkańcy pozostający poza swoimi domami mogą kontaktować się z pracownikami socjalnymi za pośrednictwem numeru tel.: +32 271-00-26.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Zabrzu pozostaje do dyspozycji poszkodowanych pod całodobowym numerem telefonu: +32 373-33-88.

Żaden mieszkaniec nie pozostanie bez pomocy.

Prezydent Miasta Zabrze
Małgorzata Manka-Szulik

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.