Wiadomości z Zabrza

Bieg i rajd rowerowy z okazji Dnia Bez Papierosa

  • Dodano: 2021-05-27 08:00, aktualizacja: 2021-05-26 08:36

Od wielu lat uczniowie zabrzańskich szkół inspirowani przez Młodzieżowych Liderów Profilaktyki Miasta Zabrze pod koniec maja wyruszają do Parku Poległych Bohaterów, by wziąć udział w „Wielkim Szkolnym Biegu po Zdrowie”.

– Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na fakt, jak ważny jest zdrowy styl życia, uprawianie sportu i aktywność fizyczna, szczególnie w kontekście profilaktyki uzależnień – komentuje dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu Iwona Nowakowska. – 31 maja jest do tego dobrą okazją, ponieważ przypada wówczas, obchodzony na całym świecie – Dzień Bez Papierosa. Działania nasze są wspierane przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz Miejską Komisję do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Koordynatorem tego wydarzenia są nauczyciele wychowania fizycznego i pedagog szkolna Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Zabrzu. W tym roku akcja odbędzie się już po raz czwarty.

Ze względu na trwającą pandemię formuła biegu została zmodyfikowana i oprócz biegu pojawił się kolejny element – Rajd Rowerowy.

Bieg odbędzie się 31 maja o godz. 12.00 i wezmą w nim udział uczniowie ZSEU oraz chętni z innych zabrzańskich placówek.

Natomiast Rajd, który odbędzie się w ostatni weekend maja, będzie miał formę „pandemiczną”. Organizatorzy zapraszają do udziału w nim nie tylko uczniów, ale też ich rodziców i nauczycieli, a także każdego chętnego, do którego dotrze informacja o akcji.

Jak wziąć udział w rajdzie rowerowym?

Każdy chcący wziąć w nim udział musi przygotować: rower, formę, chęci i dowolną aplikację do mierzenia kilometrów.

W okresie między 29, a 30 maja należy wybrać się na wycieczkę rowerową i koniecznie zarejestrować trasę przy pomocy aplikacji. Mile widziane są również zdjęcia uczestników. Można pojechać z rodzicami, kolegami, sąsiadami, a można również pokonać wyznaczoną trasę indywidualnie, ale w grupie zawsze raźniej.

Następnie należy wysłać zdjęcie z zapisem zarejestrowanej trasy i ilości pokonanych kilometrów do koordynatora Rajdu na adres: pedagog@zseu.zabrze.pl

Na zdjęcia potwierdzające udział w rajdzie organizatorzy czekają do 31 maja. Koordynatorzy akcji wyłonią osobę, która pokonała najdłuższy dystans i zliczą ogólną ilość „wykręconych” kilometrów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.