Wiadomości z Zabrza

Bądź eko! Zaparkuj w Centrum Przesiadkowym i wybierz podróż komunikacją miejską

  • Dodano: 2024-06-12 11:00

Centrum Przesiadkowe Zabrze Goethego to nie tylko nowoczesny węzeł komunikacyjny, znajduje się tu nowoczesny dworzec autobusowy, z którego kursują autobusy do wielu kierunków. Dodatkową zaletą Centrum jest bezpłatny parking, z którego mogą korzystać osoby korzystające z komunikacji miejskiej. Centrum znajduje się także w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP co z pewnością ułatwi podróż pociągiem.

Bezpłatny parking dwupoziomowy

Centrum Przesiadkowe udostępnia bezpłatny parking dwupoziomowy, który czynny jest całą dobę przez 7 dni w tygodniu i oferuje ponad 200 miejsc postojowych. Dostępne są także stacje ładowania pojazdów elektrycznych, strefy Kiss&Ride oraz infrastruktura towarzysząca (biletomaty, tablice dynamicznej informacji pasażerskiej i tablice zajętości miejsc na parkingu P&R).

Dzięki temu możesz wygodnie zaparkować swoje auto i przesiąść się na autobus, pociąg czy tramwaj który zawiezie Cię do wybranego celu.

Z samego Centrum Przesiadkowego Zabrze Goethego odjeżdża wiele autobusów kursujących do różnych dzielnic miasta i okolicznych miejscowości. Rozkłady jazdy autobusów można sprawdzić na stronie internetowej ZTM (Zarządu Transportu Metropolitalnego)https://rj.metropoliaztm.pl/ lub za pomocą aplikacji mobilnej ZTM.

Historia budowy

Przypomnijmy, że prace przy budowie nowego obiektu przy ul. Goethego ruszyły w lutym 2022 r. Centrum Przesiadkowe, które powstało na miejscu wysłużonego dworca autobusowego, ma powierzchnię ponad 10 tys. metrów kwadratowych. Znalazły się w nim perony komunikacji autobusowej i parking, a także poczekalnia i punkty usługowe.

Centrum Przesiadkowe Zabrze Goethego to idealny wybór dla wszystkich, którzy chcą wygodnie i bezproblemowo poruszać się po mieście i okolicy. Skorzystaj z bezpłatnego parkingu i przesiadki na autobus czy pociąg, aby zaoszczędzić czas i pieniądze!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również