Wiadomości z Zabrza

Andrusiewicz: na Sylwestra otwarte będą kluby i dyskoteki

  • Dodano: 2021-12-16 13:00

Na Sylwestra będą otwarte kluby i dyskoteki, będzie można w reżimie sanitarnym celebrować nadejście Nowego Roku; rozporządzenie obostrzeniowe zostanie znowelizowane – poinformował PAP we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Opublikowane we wtorek w ciągu dnia w Dzienniku Ustaw rozporządzenie Rady Ministrów zakłada m.in.

  • zmniejszenie liczby osób m.in. w restauracjach, hotelach, kinach i teatrach do 30 proc.,
  • zakaz działalności dyskotek oraz
  • dodatkowy warunek zwolnienia z kwarantanny, jeśli mieszkamy z osobą zakażoną SARS-CoV-2.

Rozporządzenie weszło w życie 15 grudnia 2021 r.

Zgodnie z deklaracją, która padła w ubiegłym tygodniu na konferencji dotyczącej obostrzeń, na Sylwestra będą otwarte kluby i dyskoteki, a co za tym idzie będzie można w reżimie sanitarnym celebrować nadejście Nowego Roku – powiedział PAP po południu rzecznik MZ. W reżimie sanitarnym oznacza, że z limitem do 100 osób - wyjaśnił.

Będzie nowelizacja

Andrusiewicz zapowiedział, że pojawi się przepis nowelizujący rozporządzenie w tym zakresie. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie obostrzeń wprowadzanych w związku z wystąpieniem stanu epidemii zakłada przedłużenie do 31 stycznia 2022 r. obowiązywania większości aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Rozporządzenie wprowadza m.in. zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności polegającej m.in. na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych.

Przewidziano także ograniczenie limitów osób (obłożenia obiektu z 50 proc. do 30 proc.), które są uprawnione do korzystania z określonych rodzajów działalności. Rozporządzenie wprowadzi zmniejszeni liczby osób do 30 proc. w m.in. restauracjach, hotelach, barach, kinach, teatrach – zaszczepieni nie wliczają się do limitu, jeśli przedsiębiorca weryfikuje certyfikaty covidowe. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również