Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Akcja "Sprzątaj po swoim psie"

 • Dodano: 2016-12-09 09:45

Urząd Miejski w Zabrzu przypomina o obowiązku sprzątania po swoim psie. Psie odchody umieszczone w torebce należy wrzucać do zwykłych ulicznych koszy na śmieci lub pojemników na odpady zmieszane. Jest to sposób zgodny z prawem i stosowany, ze względów ekonomicznych, przez zdecydowaną większość miast, które zajęły się tym problemem.

Obowiązek sprzątania po swoim psie wynika z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Zabrze (Obwieszczenie Rady Miasta Zabrze z 8 czerwca 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały nr XXX/453/12 Rady Miasta Zabrze), a także z ustawy z 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalnianiu chorób zakaźnych zwierząt.

Obowiązek sprzątania po swoim psie będzie egzekwowany przez Straż Miejską. Jego niewykonywanie, zgodnie z art. 54 ustawy Kodeks wykroczeń, zagrożone jest karą grzywny w wysokości do 500 zł.

Akcja "Sprzątaj po swoim psie"

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Tom

  I bardzo dobrze! Mam tyko pytanie: Jeżeli idę parkiem i zauważam, że ktoś nie sprząta po pupilu - co mogę zrobić? Zdjęcie? Telefon na straż miejską? W jaki sposób mogę pomóc w walce z tym problemem?

 • Gunia

  Ciekawe że na PARKU w biskupicach kupke i siusiu robią LUDZIE i o tym się nie pisze aha jeszcze dodam że całe wakacje koczowali na ławkach z których się nie ruszali na takzwanego śpiocha robili swoje potrzeby!!! A w dzień dzieciaczki nasze sie bawiły w siuskowym piasku!!!!! PYTANIE GDZIE BYŁA POMOC DLA TYCH LUDZI LUB STRAZ MIEJSKA?????

 • Zabol

  To najpierw niech miasto zrobi śmietniki na odchody jak w każdym normalnym kraju wszędzie dostępne, a potym wymagać i karać! !!!!!chyba żeby odchody straży miejskiej oddawać,

 • daro

  Zacznijcie sorzatac po swojich balangach w parkach i palcach zabaw a dopiero wtedy weźcie się za psy jak zwykle zaczynacie od[...]y strony

 • Hromani

  Zaczął bym od sprawdzania każdego wyprowadzanego psa co do ważności szczepień i obowiązkowego podatku - już to może zmobilizować zasrańców do sprzątania- to jest plaga w Naszym mieście.

 • misia

  W Zabrzu już nie płaci sie podatku od zwierząt

 • Daniel

  Jaki podatek? ; o

 • oburzona

  masz racje bo wiekszosc uwaza za jego pies to pepek swiata i moze swoje potrzeby zalatwiac nawet na placu zabaw a sprzatanie po swoim psie to ujma

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.