Wiadomości z Zabrza

76-latka potrąciła mężczyznę na przejściu dla pieszych

  • Dodano: 2021-03-01 13:15

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do takich miejsc jak przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Tej uwagi niestety zabrakło 76-latce, która w sobotę na oznakowanym przejściu dla pieszych potraciła 26-latka.

Potrącenie pieszego na przejściu

W sobotę doszło niestety do kolejnego groźnego zdarzenia na przejściu dla pieszych. Kilka minut przed godz. 19:00 na ul. gen. Charlesa de Gaulle'a doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się już na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ranny 26-latkek z urazem stopy został przetransportowany przez karetkę pogotowia do szpitala.

Bezpieczeństwo na drogach w 2020 roku

W styczniu śląscy policjanci podsumowali bezpieczeństwo na drogach w 2020 roku. Choć liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych nadal niepokoi (186 osób), to jest bezpieczniej niż przed rokiem. W 2019 roku na drogach naszego województwa zginęło 199, a jeszcze rok wcześniej 220 osób. Spadek liczby najtragiczniejszych wypadków to sukces wszystkich użytkowników dróg, jednak niepokoi fakt wzrostu liczby ofiar wśród pieszych (2020 r. – 67 ofiar, 2019 r. - 60 ofiar, 2018 r. - 83 ofiary) i rowerzystów (2020 r. - 18 ofiar, 2019 r. - 17, 2018 r. - 26 ofiar). Jeśli do tej grupy dołączymy również śmiertelne wypadki z udziałem motorowerzystów, to okazuje się, że połowa ofiar w roku ubiegłym to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.


Źródło: KMP Zabrze

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Petrus

    Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

  • Julia Sporysz

    Pieszego lub kogoś kto go zna proszę o kontakt : j_s@onet.com.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.