Wiadomości z Zabrza

87-latka potrącona na parkingu. Policjanci apelują o ostrożność

  • Dodano: 2020-12-18 06:45, aktualizacja: 2020-12-18 06:51

87-letnia kobieta została potrącona przez samochód dostawczy na parkingu marketu przy rondzie Sybiraków. Poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność.

Do zdarzenia doszło w czwartek o 10.50. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący citroenem berlingo cofając swój pojazd, nie zauważył przechodzącej 87-latki i lekko ją uderzył. Seniorka straciła równowagę i w wyniku upadku doznała obrażeń głowy. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Parkingi pod centrami handlowymi okresie świątecznym zazwyczaj goszczą tysiące samochodów, a na parkingowych alejkach panuje ruch o dużym natężeniu. Pomiędzy samochodami przemykają piesi. To wszystko sprawia, że parkujący i wyjeżdżający z miejsc parkingowych kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Tymczasem chaotyczny ruch pojazdów i pieszych sprawiają, że prowadzący pojazdy często nie zauważają nie tylko znaków drogowych porządkujących ruch w strefie parkingowej, lecz również nie zauważają siebie nawzajem. W takiej sytuacji wszelkiego rodzaju kolizje odbywają się zazwyczaj przy minimalnej prędkości, jednak jak pokazuje powyższy przykład dla pieszych stanowi to realne zagrożenie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ~krewny

    A może by tak dodać, że zdarzenie miało miejsce nie na parkingu tylko na chodniku tuz pod sklepem, bo pan kierowca z Poczty Polskiej zaparkował pod samą szybą sklepu i że obrażenia głowy są poważne?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.