Wiadomości z Zabrza

87-latka potrącona na parkingu. Policjanci apelują o ostrożność

  • Dodano: 2020-12-18 06:45, aktualizacja: 2020-12-18 06:51

87-letnia kobieta została potrącona przez samochód dostawczy na parkingu marketu przy rondzie Sybiraków. Poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność.

Do zdarzenia doszło w czwartek o 10.50. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący citroenem berlingo cofając swój pojazd, nie zauważył przechodzącej 87-latki i lekko ją uderzył. Seniorka straciła równowagę i w wyniku upadku doznała obrażeń głowy. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Parkingi pod centrami handlowymi okresie świątecznym zazwyczaj goszczą tysiące samochodów, a na parkingowych alejkach panuje ruch o dużym natężeniu. Pomiędzy samochodami przemykają piesi. To wszystko sprawia, że parkujący i wyjeżdżający z miejsc parkingowych kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Tymczasem chaotyczny ruch pojazdów i pieszych sprawiają, że prowadzący pojazdy często nie zauważają nie tylko znaków drogowych porządkujących ruch w strefie parkingowej, lecz również nie zauważają siebie nawzajem. W takiej sytuacji wszelkiego rodzaju kolizje odbywają się zazwyczaj przy minimalnej prędkości, jednak jak pokazuje powyższy przykład dla pieszych stanowi to realne zagrożenie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ~krewny

    A może by tak dodać, że zdarzenie miało miejsce nie na parkingu tylko na chodniku tuz pod sklepem, bo pan kierowca z Poczty Polskiej zaparkował pod samą szybą sklepu i że obrażenia głowy są poważne?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.