Wiadomości z Zabrza

Beata Dąbrowiecka nową dyrektorką Teatru Nowego w Zabrzu!

  • Dodano: 2024-05-06 09:15

Teatr Nowy w Zabrzu ma nową dyrektorkę! Funkcję objęła Beata Dąbrowiecka, która podczas postępowania konkursowego pokonała dwóch pozostałych kandydatów, ubiegających się o to stanowisko.

Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Nowego w Zabrzu

Wyłoniono zwycięzcę konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Nowego w Zabrzu, z siedzibą przy Placu Teatralnym 1. Od kandydatów na to stanowisko wymagało się między innymi:

  • wykształcenia wyższego magisterskiego (z zakresu kierunków artystycznych lub pokrewnych)
  • półrocznego stażu pracy na stanowisku kierowniczym w instytucjach kultury lub szkołach bądź uczelniach realizujących kształcenie artystyczne
  • znajomości zagadnień i problematyki związanej z funkcjonowaniem teatru
  • doświadczenia w organizowaniu współpracy z partnerami zagranicznymi

Kandydaci, którzy chcieli wziąć udział w konkursie, musieli złożyć swoje oferty w kancelarii Prezydenta Miasta Zabrze do 2 kwietnia 2024 roku, a maksymalny termin rozpatrzenia ofert oraz zakończenia postępowania konkursowego został wyznaczony na piątek 28 czerwca. Zwycięzcę udało się jednak wyłonić nieco wcześniej, dzięki czemu już 29 kwietnia dowiedzieliśmy się, kto został powołany na stanowisko dyrektora Teatru Nowego w Zabrzu. Osoba, która została wybrana, będzie piastować stanowisko dyrektora do 31 sierpnia 2027 r.

Funkcję dyrektora Teatru Nowego objęła Beata Dąbrowiecka

O stanowisko dyrektora Teatru Nowego w Zabrzu ubiegało się trzech kandydatów. Konkurs pozwolił na wyłonienie zwycięzcy. W drodze głosowania bezwzględną większością głosów zwyciężyła Beata Dąbrowiecka, która objęła stanowisko w poniedziałek 29 kwietnia. O tym, że Beata Dąbrowiecka odnajdzie się w roli dyrektora Teatru Nowego i umożliwi mu dalszy rozwój, jest przekonana Małgorzata Mańka-Szulik, za której kadencji konkurs na to stanowisko został ogłoszony.  

– Jestem przekonana, że bogate doświadczenie w dziedzinie teatru i kultury, a także talent i pasja do sztuki, są gwarancją, że Teatr Nowy pod kierownictwem nowej Pani dyrektor będzie się nadal prężnie rozwijać i stawać miejscem wyjątkowym, inspirującym i cenionym zarówno przez mieszkańców Zabrza, jak i regionu – przekazała Małgorzata Mańka-Szulik w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również