Wiadomości z Zabrza

Kolejne potrącenia dwóch pieszych w Zabrzu. Policja apeluje o ostrożność

  • Dodano: 2021-01-29 07:00, aktualizacja: 2021-01-29 07:03

Piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych.

Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców. Poruszając się autem, kierowca zawsze musi mieć zapewnione dostateczne pole widzenia. Bądźmy odpowiedzialni za nas i za innych użytkowników dróg i poświęćmy te kilka minut na dokładne odśnieżenie naszych samochodów, w tym przetarcie zaparowanych szyb.

W czwartek rano doszło niestety do kolejnego groźnego zdarzenia na przejściu dla pieszych. Kilka minut po godzinie 8.00 na ul. Budowlanej doszło do potrącenia dwóch pieszych. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Opel 37-latek nie ustąpił pierwszeństwa parze pieszych, która przechodziła przez oznakowane przejście. Prawdopodobnie główną przyczyną tego zdarzenia była zaparowana przednia szyba opla. Potrącone osoby to 70-latka i jej 72-letni mąż. Potrącony mężczyzna w stanie stabilnym z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Czynności w sprawie trwają, a policjanci przypominają:

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowanie, hamowania, sygnalizacji i świetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu. Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów, muszą liczyć z mandatem w wysokości do 500 zł.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Szkoda że nie da się dodać filmu do komentarza. Mam np. nagranie jak pieszy na przejściu ze sygnalizacją czekał przez całe zielone światło - a jak dostał czerwone to wtargnął mi przed maskę - i sporo innych ciekawych nominacji oskarowych.Przestroga dla kierowców - kamerka, kamerka i jeszcze raz kamerka.

  • Nina

    Pewnie był daltonista

  • SirS

    Będzie tylko gorzej, tak długo jak pieszy nie będzie miał świadomości, że kierujący jest tylko omylnym człowiekiem. Tak długo będzie dochodziło do wypadków. Jest zima, ślisko a piesi nagminnie wychodzą. Bez świadomości że nie zatrzymam się w miejscu. Bez świadomości że mogę się zagapić, popełnić błąd. Skutek jednak jest przerażający, dla kierującego obita co najwyżej blacha. Dla pieszego kalectwo... Mimo wszystko uważajcie nawet jak będziecie mieli pierwszeństwo bezwarunkowe! To wasze zdrowie!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.