Wiadomości z Zabrza

6 listopada otwarcie Parku Miliona Świateł. Jakie atrakcje na nas czekają?

 • Dodano: 2021-11-05 09:15, aktualizacja: 2021-11-07 15:51

Już w sobotę 6 listopada mieszkańcy Zabrza będą mogli odwiedzić jedyny w województwie śląskim Park Miliona świateł w Maciejowie. Wciąż trwają przygotowywania do oficjalnego otwarcia atrakcji.

Baśniowa kraina na zabrzańskim kąpielisku

W okresie jesienno-zimowym popularne latem Kąpielisko Leśne w dzielnicy Maciejów zamieni się w niepowtarzalny Park Miliona Świateł, którego motywem przewodnim będą Kraina Lodu i Królowa Śniegu. Jak przekazała Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik baśniową krainę w Maciejowie będziemy mogli odwiedzać już od soboty 6 listopada. Wstęp na teren kąpieliska będzie płatny.

Zimowa atrakcja jest wspólnym przedsięwzięciem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz firmy Multidekor. Wydarzenie zostało objęte specjalnym patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik.

Atrakcje Parku Miliona świateł w Zabrzu

Park Miliona Świateł ma być wypełniony interaktywnymi atrakcjami. Znajdzie się tam ogromny pałac Królowej, karuzela, górka do zjeżdżania oraz główna atrakcja - multimedialna Kryształowa Komnata, która z oddali ma wyglądać jak korona. W tej niemal 10-metrowej instalacji będzie można podziwiać kolorowy świetlno-muzyczny spektakl.

Park Świateł ma być miejscem atrakcyjnym zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W parku pojawi się również instalacja z myślą o zakochanych. Świetlny napis „Miłość” będzie dobrym miejscem do zrobienia wspólnych zdjęć. 

– Postanowiliśmy stworzyć tutaj wyjątkowy, bajkowy park światła. Dzięki temu, to popularne latem miejsce rozbłyśnie w pełni po zmroku, a mieszkańcy naszego miasta otrzymają świetny powód, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu – przekazał Zdzisław Trzepizur, prezes Zarządu MOSiR w Zabrzu.

– Dzięki milionowi energooszczędnych świateł LED, innowacyjnym efektom świetlnym i dźwiękowym oraz dynamicznym animacjom, wieczorny spacer po Parku Miliona Świateł w Kąpielisku Leśnym będzie niezwykle ekscytującym przeżyciem dla całej rodziny – przekazał Grzegorz Podogrocki, prezes Zarządu Multidekor, polskiej firmy, która stworzyła Park Miliona Świateł. 

Trwają przygotowywania do oficjalnego otwarcia. Ciężarówki wciąż przywożą na miejsce nowe instalacje. Zajmuje się tym firma Multidekor, twórca iluminacji prezentowanych w Warszawie, Londynie czy Abu Dhabi.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Kris

  Rodzina -bilet w weekend 120 zł...Masakra.... Szkoda słów na to co się dzieje w Zabrzu.

 • Maria

  Z ceną to kogoś powaliło. Taniej pojść do kina lub do zoo w Chorzowie.

 • Stanlej

  W Zabrzu potrzebna jest tężnia,będzie dla zdrowia mieszkańców

 • Marco R

  Generalnie porażka, tak zresztą jak ze wszystkim w Zabrzu ! Płacisz za bilet, potem dalej cię drenują za ślizgawkę, za wagoniki, za ...... itd. Amatorszczyzny za niemałą kasę. Nie jest to warte więcej jak 5 zł, niestety ☹️

 • ...

  Królowa Śniegu to posrać negatywna z bajki Andersena

 • ..

  postać negatywna

 • Gosia

  Miasto stac na takie przedsiewziecie?

 • nowak

  Miasto dostaje za to pieniądze od dzierżawcy. Kasę bulą oglądający.

 • Marian

  Przecież to nie za darmo. Bilety 35 zł od osoby a rodzinny 2+2 120 zł

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również