Wiadomości z Zabrza

Dewastacji hulajnóg miejskich ciąg dalszy. Czy znikną z Zabrza?

  • Dodano: 2021-11-05 08:15, aktualizacja: 2021-11-05 08:44

Już jakiś czas temu pisaliśmy o kilku przypadkach zniszczeń miejskich hulajnóg, znajdujących się w różnych miejscach Zabrza. Jedna z nich wylądowała na dnie Bytomki! Niestety, sytuacja nadal nie uległa zmianie – docierają do nas informacje o kolejnych przypadkach niszczenia publicznego mienia.

Innowacja, która nie przypadła do gustu każdemu

Hulajnogi miejskie należą do takich rzeczy, które albo się kocha, albo się ich nienawidzi. Dla wielu stanowią one świetny, alternatywny środek transportu, dzięki któremu możemy ograniczyć emisję spalin. Dla innych są wyłącznie problemem – często widzimy je porozrzucane na chodnikach, gdzie zostawiają je wcześniejsi użytkownicy. Czy jednak niechęć do tych urządzeń jest powodem do ich ciągłego niszczenia?

Kolejne dewastacje

Wcześniej pisaliśmy o hulajnogach pozostawionych w dziwnych miejscach – na przykład na dnie Bytomki lub w kontenerze na śmieci. Tym razem działania niektórych sfrustrowanych użytkowników hulajnóg firmy Lime poszły o krok dalej. W sieci pojawiły się fotografie miejskich hulajnóg złamanych w pół – uprzedzając pytania, tego rodzaju urządzenia nie mają funkcji składania.

Mieszkańcy po raz kolejny nie kryją swojej frustracji

-W Zabrzu to nie warto nic robić bo i tak zniszczą. No ale gdzie są służby np. straż miejska?

-Ostatnia korzystająca osoba z tej hulajnogi powinna się wytłumaczyć! Mają nr telefonu, na który była wzięta hulajnoga. Tak można namierzyć tego co to zrobił.

-Zlikwidować, ludzie w tym mieście nie zasługują na fajne rzeczy.

Czy sprzęt jest wadliwy?

Coraz głośniej mówi się o sporych wadach hulajnóg elektrycznych firmy Lime. Mieszkańcy skarżą się zarówno na aplikację do ich wypożyczania, jak i na sam sprzęt. Podkreślają, że nigdy nie widzieli uszkodzonej hulajnogi innej firmy – zawsze przydarza się to tym z Lime.

-To jest właściwy sposób postępowania z tym badziewiem, oby więcej takich w tym stanie

-Zauważyłem, że zawsze tylko Lime jest w rzece czy jest połamany, widział ktoś żeby z Boltem coś było nie tak?

-Limowskie hulajnogi są do bani! Niekoniecznie ktoś ją zepsuł, mogła sama się rozpaść. Są tak liche, słaba amortyzacja, drgania powodują że rozpadają się w oczach. Już nie mówiąc o rozładowanych bateriach i słabych zasięgach... Widzieliście kiedyś rozwaloną hulajnogę z bolta? No właśnie.

Być może część winy ponosi słaba jakość sprzętu, jednak w większości za jego usterki odpowiada złe użytkowanie. Dlatego część mieszkańców proponuje, aby z hulajnogami postępowano tak jak z rowerami miejskimi – zapewniłoby to porządek, gdyż hulajnogi w końcu nie byłyby wiecznie porozrzucane na chodnikach. Internauci obawiają się, że przez dewastacje hulajnóg, te wkrótce mogą na stałe zniknąć z Zabrza.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Antoni

    Juz trzeci raz pytam (za każdym razem znika mój post) co na hulajnogi Sanepid? Przecież to jest potencjalny roznosiciel Covida! Co chwilę dotyka kierownicy inny osobnik. Żadnej dezynfekcji. Natychmiast powinny być usunięte z obszaru miast. Pomijając fakt zagrożenia bezpieczeństwa na chodnikach, oślepiających przechodniów i innych kierowców świateł, bałaganu w parkach itp.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.