Wiadomości z Zabrza

Hulajnogi elektryczne masowo dewastowane. Jedna w nich wylądowała w rzece

 • Dodano: 2021-08-27 10:15

Hulajnogi elektryczne stały się bardzo popularnym środkiem transportu w większych miastach w Polsce. Pojawiły się one również w Zabrzu, jednak z relacji mieszkańców wynika, że nie każdy wie, jak prawidłowo z nich korzystać. Porozrzucane na chodnikach, w koszach na śmieci, a nawet w rzece – takie obrazki oglądają na co dzień mieszkańcy Zabrza.

Masowo dewastowane

Hulajnogi elektryczne stanowią nowy, stale zyskujący popularność miejski środek transportu. Jak widać, nie w każdym mieście mieszkańcy wiedzą, jak korzystać z dostępnych dla każdego urządzeń. Porozrzucane na chodnikach elektryczne hulajnogi to częsty widok, szczególnie w godzinach nocnych. Jednak w ostatnim czasie elektryczne urządzenia lądują w miejscach, w których nigdy nie powinny się znaleźć.

Jedną z hulajnóg wrzucono do rzeki. Mieszkańcy oburzeni

Jakiś czas temu mieszkaniec Zabrza przechodzący przez most na ul. Trocera, zauważył w Bytomce przepływającej poniżej coś niecodziennego. Na dnie rzeki znajdowała się hulajnoga elektryczna należąca do zyskującej popularność firmy Lime. Zdjęcie trafiło na jedną z facebookowych grup dla mieszkańców Zabrza, gdzie internauci w komentarzach dosadnie wyrazili się na temat takiego postępowania.

-A potem zdziwienie, że w Zabrzu nic nie ma. 

-Wiecznie się słyszy ze Zabrze nic nie robi nic nie daje. A komu ma dać jak wszystko jest niszczone i dewastowane, szkoda pieniędzy. Nie dość, że dać to jeszcze zniszczą.

-Daj coś zabrzaninowi. Szkoda gadać.

To jeszcze nie koniec!

Zaledwie kilka dni temu Zabrzanka idąca ulicą Cieszyńską, dostrzegła hulajnogę elektrycznąŚ w kontenerze na śmieci. Ponownie było to urządzenie firmy Lime. Mieszkańcy nie kryją frustracji – uważają, że przez takie zachowania części społeczności, hulajnogi mogą na stałe zniknąć z Zabrza. Niektórzy tłumaczą, że wandalizm spowodowany jest wadliwym systemem hulajnóg elektrycznych.

-Ostatnio korzystając z tych hulajnóg koleżance zaciął się system i miała ona rzekomo wypożyczone 5 hulajnóg gdy wypożyczyła dwie, nie dało się też zakończyć wypożyczania. Nie każdy ma cierpliwość i daje upust swojej frustracji po utraceniu sporej sumy pieniędzy przez takie problemy techniczne. – tłumaczy jeden z internautów.

Większość uważa jednak, że frustracja nie jest usprawiedliwieniem do niszczenia publicznego mienia.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Emeryt - zapalony rowerzysta

  A ja mimo że lubię techniczne rzeczy, to jednak mam uprzedzenie do tych hulajnóg.Dlatego że właśnie byle gdzie leżą , stoją w poprzek chodników itp.Młodziki mają gdzieś przepisy odnośnie jazdy chodnikiem.No i jak nie umie się wynajmujący dostosować, to najlepiej zlikwidować i będzie po problemie.

  • Emeryt - zapalony rowerzysta
   2021-08-28 14:21
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.