Wiadomości z Zabrza

5-letnia mieszkanka Zabrza potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka na siedzisko ortopedyczne

  • Dodano: 2022-08-03 11:30

Trwa zbiórka na rzecz 5-letniej mieszkanki Zabrza. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego siedziska ortopedycznego, aby jej i jej mamie łatwiej funkcjonowało się w codziennym życiu.

Pomoc dla małej mieszkanki Zabrza

5-letnia Lena choruje na nieuleczalny zespół Wolfa-Hirschhorna. Jedyną pomocą dla dziewczynki jest rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt. 

– Lena oprócz wady genetycznej ma szereg różnych schorzeń. Wada serca, padaczka, wada wzroku to kolejne diagnozy, które usłyszałam po narodzinach córeczki. Dodatkowo musi przestrzegać rygorystycznej diety, pozbawionej nabiału i jaj. Co gorsza, wszystko musi mieć zmiksowane, ponieważ nie posiada odruchu gryzienia. Już dziś wiem, że do końca życia będzie musiała walczyć z opóźnionym rozwojem psychoruchowym – przekazuje mama dziewczynki w opisie internetowej zbiórki.

Jak dodaje mama Leny, dziewczynka regularnie uczęszcza na rehabilitację, która daje widoczne efekty.

Trwa zbiórka na rzecz 5-letniej Leny z Zabrza

Len wychowywana jest przez samotnie wychowującą ją mamę. Kobiecie brakuje funduszy, aby zakupić specjalistyczne sprzęty, tak potrzebne jej córce w codziennym życiu. Aby móc częściej wychodzić z domu, mama Lenki pragnie zakupić siedzisko ortopedyczne. W tym celu utworzono internetową zbiórkę. Zbiórka organizowana jest przez fundację Siepomaga.

Zbiórkę na rzecz Lenki można wesprzeć TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również