Wiadomości z Zabrza

Policjant w drodze na służbę udzielił pomocy poszkodowanemu w wypadku

  • Dodano: 2022-07-14 07:30, aktualizacja: 2022-07-14 07:44

Na drodze technicznej przy autostradzie A1 w Gliwicach doszło do zdarzenia drogowego, którego świadkiem był policjant z zabrzańskiej komendy.

Będąc w czasie wolnym od służby, bez chwili namysłu pobiegł na miejsce, aby udzielić pomocy potrzebującym i wzywając jednocześnie służby ratunkowe.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze technicznej przy autostradzie A1 w Gliwicach, gdzie osobowy opel wpadł w poślizg i zjechał z drogi. Świadkiem tego zdarzenia był zabrzański policjant, będący wtedy w drodze do pracy. Kiedy zauważył, że doszło do wypadku, natychmiast pobiegł sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy i wezwał jednocześnie na miejsce odpowiednie służby.

Kierowcą opla, który wypadł z drogi, był 66-latek. Mężczyzna był nieprzytomny

Nasz kolega, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Kryminalnym, a ponadto jest ratownikiem medycznym, sprawdził funkcje życiowe poszkodowanego, który na szczęście, już po chwili odzyskał świadomość. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia zajął się rannym i otoczył go opieką.

Po raz kolejny potwierdza się, że policjantem jest się cały czas, niezależnie, gdzie w danej chwili się znajdujemy i czy mamy na sobie mundur.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również