Wiadomości z Zabrza

40-latka kierowała pojazdem pomimo dwóch sądowych zakazów

  • Dodano: 2023-08-02 08:00, aktualizacja: 2023-08-02 08:44

Policjanci zatrzymali kobietę, która kierowała pojazdem pomimo dwóch aktywnych sądowych zakazów. Teraz za swoje czyn odpowie przed Sądem. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkanka Gliwic wsiadła za kierownicę z dwoma zakazami prowadzenia pojazdów

W miniony poniedziałek przed godziną 9.00 na ulicy Paderewskiego Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy zatrzymali 40-letnią mieszkankę Gliwic. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszystkie wydane zostały w ciągu ostatniego roku.

Dzięki angażowaniu się policjantów zabrzańskiej Policji, w poprawę bezpieczeństwa na drogach, codziennie eliminowani są nie tylko nietrzeźwi kierujący, ale również osoby, które pomimo braku uprawnień do kierowania lub jak w tym przypadku orzeczonego sądowego zakazu kierowania, decydują się wsiąść za kółko. Przykład ten pokazuje, jak niezwykle ważne jest przeprowadzanie codziennych kontroli drogowych, do których często podchodzimy sceptycznie.

Pamiętajmy, że policjanci nie zawsze wiedzą, z jaką osobą mają do czynienia podczas kontroli drogowej, dlatego stale muszą wykazywać się czujnością i ostrożnością. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również