Wiadomości z Zabrza

Ukradł kobiecie 50 zł, a kiedy uciekała strzelał do niej z rewolweru! Został zatrzymany

  • Dodano: 2023-08-02 07:45, aktualizacja: 2023-08-02 08:40

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bytomia, który w kwietniu tego roku dokonał rozboju z użyciem broni palnej. Mężczyzna z gumową maską założoną na głowę napadł na kobietę i ukradł jej 50 zł, a gdy ta uciekała, strzelał do niej z rewolweru. Podejrzany usłyszał już zarzuty, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Zabrze: 33-letni sprawca rozboju tymczasowo trafił do aresztu 

Sąd Rejonowy w Zabrzu tymczasowo aresztował 33-letniego mieszkańca Bytomia, który 14 kwietnia dokonał rozboju z użyciem broni na terenie Zabrza. Pokrzywdzoną była 36-letnia kobieta. Ofiara i sprawca nie znali się wcześniej. Mężczyzna napadł na kobietę i ukradł jej 50 złotych, po czym oddał w jej kierunku pięć strzałów z rewolweru. Na szczęście pomimo odniesionych obrażeń kobiecie udało się uciec, a o zdarzeniu poinformowano policjantów.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z zabrzańskich komendy. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej stróże prawa ustalili tożsamość i zatrzymali 33-latka. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli rewolwer, trzy pistolety gazowe, 200 sztuk amunicji różnego rodzaju oraz gumową maskę, w której dokonał rozboju. Czynności w sprawie trwają. Zatrzymanemu grozi kara od 3 do 15 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również