Wiadomości z Zabrza

38-latek zatrzymany za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną i synem

  • Dodano: 2020-08-17 08:15, aktualizacja: 2020-08-17 08:21

Mężczyzna, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i synem, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów.

Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z III Komisariatu Policji w Zabrzu, zatrzymali wczoraj 38-letniego mieszkańca Zabrza

Mężczyzna miał znęcać się fizycznie oraz psychicznie nad swoją żoną, oraz synem przez ponad 14 lat. Oprawcy przedstawiono już zarzuty. Na czas trwania postępowania, zabrzańska prokuratura objęła podejrzanego policyjnym dozorem, nakazem opuszczenia wspólnego mieszkania, a także zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi. 

Ofiarom przemocy domowej przypominamy, że obecnie obowiązujące prawo może skutecznie przerwać ich gehennę. Prowadzący postępowanie przygotowawcze prokurator dysponuje szeregiem środków zapobiegawczych, dzięki którym osoby pokrzywdzone poczują się bezpieczne. W puli takich środków znajdują się m.in. objęcie podejrzanego dozorem policji czy zastosowanie aresztu tymczasowego.


Od 1 sierpnia 2010 r. prokurator może też, na wniosek policji albo z urzędu, zastosować nowy rodzaj środka, tj. nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego. Nie ma w tym przypadku znaczenia pora roku czy to, kto jest właścicielem mieszkania. Na mocy postanowienia prokuratora lokal zawsze opuszcza oprawca. Nawet wtedy, gdy jest wyłącznym właścicielem mieszkania, domu.

Apelujemy: Będąc świadkiem przemocy w rodzinie, reaguj !

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.