Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

35 wykroczeń podczas działań "Bezpieczny Pieszy" w Zabrzu

  • Dodano: 2019-03-27 11:30

Zabrzańscy policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach Zabrza prowadzili wczoraj wzmożone kontrole drogowe w rejonach przejść dla pieszych w ramach działań „Bezpieczny pieszy”.

Akcja z wykorzystaniem Ruchomego Stanowiska Dowodzenia oprócz zwiększenia bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, miała na celu także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń.

Drogówka ujawniła w sumie 35 wykroczeń

Wczorajsze działania „Bezpieczny pieszy” prowadzone były na drogach Zabrza w godzinach 10.00-18.00. Mundurowi przede wszystkim kontrolowali zachowanie pieszych i zmotoryzowanych użytkowników dróg w rejonach przejść dla pieszych. Pod szczególnym nadzorem znajdowali się jednak nie tylko piesi, ale również kierujący pojazdami. Bowiem bezpieczeństwo pieszych zależy także od stosowania się kierowców do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i wzajemnego szacunku na drodze. W działaniach wykorzystany zostało Ruchome Stanowisko Dowodzenia wyposażone w kamery rejestrujące wykroczenia.

Podczas trwania akcji nie doszło do żadnych wykroczeń lub kolizji z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili natomiast 35 naruszeń przepisów prawa przez kierujących – głównie w postaci przekroczenia dopuszczalnej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych oraz pieszych – głównie w postaci przejścia przez przejście na „czerwonym świetle” i przejście przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. 22 uczestników ruchu za popełnione wykroczenia zostało ukaranych mandatami, a policjanci wobec 13 osób zastosowali pouczenie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Łukasz

    jak zwykle kierowcy na celowniku, przecież wygląda to w ten sposób ostatnio, że bez Yanosika się nie rusza z domu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.