Wiadomości z Zabrza

25-lecie Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-02-03 07:30, aktualizacja: 2023-02-03 07:42

Salezjański Zespół Szkół Publicznych im. św. Dominika Savio w Zabrzu obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia szkoły.

Świętowanie tej wyjątkowej rocznicy zainaugurował uroczysty koncert, który odbył się 31 stycznia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. A już w najbliższą sobotę, o godz. 11.00, w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Zabrzu-Helence odbędzie się uroczysta msza święta z okazji 25-lecia SZSP im. św. Dominika Savio w Zabrzu.

25-lecie istnienia szkoły.

W uroczystym koncercie, który odbył się we wtorek w DMiT uczestniczyli m.in. uczniowie, ich rodzice, absolwenci szkoły, przedstawiciele władz miasta, kuratorium oświaty, byli pracownicy szkoły, salezjanie kiedyś pracujący w Zabrzu. Gościem specjalnym tego wieczoru był polski wokalista i śpiewak operowy Andrzej Lampert wraz małżonką.

– Społeczności szkolnej gratuluję wspaniałych osiągnięć uzyskanych w ciągu ćwierćwiecza działalności edukacyjnej i wychowawczej oraz życzę kolejnych wspaniałych jubileuszy. Wszystkim uczniom życzę radości z dalszego rozwoju, zdobywania wiedzy i realizacji pasji, a także przyjaźni zawiązywanych na całe życie – komentowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Przypomnijmy, że 1 września 1997 r. w murach byłej Szkoły Podstawowej nr 45 w dzielnicy Helenka rozpoczęło działalność Publiczne Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego. Pierwszym dyrektorem szkoły został ks. mgr Damian Kempa sdb, zaś w tworzeniu atmosfery ducha salezjańskiego wspierał go ks. mgr Wojciech Strzelecki sdb. Od tamtej pory Salezjanie poprzez swoja działalność i zaangażowanie zyskali sympatię nie tylko uczniów i rodziców, lecz także mieszkańców Zabrza.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również