Wiadomości z Zabrza

25-latek wykrzykiwał wulgaryzmy i był pijany. Zachowanie policjantów oburzyło internautów

  • Dodano: 2021-08-17 14:00

Internet obiegło nagranie, na którym widać jak policjanci obezwładnili mężczyznę spożywającego piwo bezalkoholowe. Na zabrzańskich policjantów wylała się fala hejtu. Jak informuje zabrzańska policja, 25-latek był pod wpływem alkoholu i zachowywał się agresywnie.

Do interwencji doszło w poniedziałek 16 sierpnia po godzinie 7:30. Jak przekazuje oficer prasowy zabrzańskiej policji mł. asp. Sebastian Bijok, tego dnia policjanci z I komisariatu w Zabrzu prowadzili patrol w okolicy ulic 3-maja i Rymera.

– W trakcie tego patrolu, przejeżdżając radiowozem, zauważyli mężczyznę, który w ich kierunku kierował gesty powszechnie uważane za obraźliwe oraz krzyczał używając słów wulgarnych – wyjaśnia.

Policjanci podjęli wobec mężczyzny interwencję, w trakcie której wciąż był agresywny i używał obraźliwych słów. 25-latek został obezwładniony i zabrano go na izbę wytrzeźwień. Jak się okazało w przeprowadzonym badaniu, miał on 0,74 promila alkoholu w organizmie.

Fala hejtu na zabrzańskich policjantów

Internet obiegły dwa nagrania, które udostępniono w grupie na Facebooku „Zabrze dla każdego”. W jednym z nich widać jak 25-latek zostaje obezwładniony przez trzech zabrzańskich policjantów, trzymając w ręce puszkę z piwem. Na nagraniu jeden z jego kolegów komentuje, że pił on tylko piwo bezalkoholowe i nic nie zrobił. Jaki związek ze sprawą miało wspomniane piwo bezalkoholowe?

– To nie miało żadnego znaczenia. Raczej miało to, że sam sprowokował tę interwencję, używając słów wulgarnych i krzycząc w stronę radiowozu – wyjaśnia mł. asp. Sebastian Bijok. – Został przewieziony na izbę i przeprowadzone badanie jednoznacznie wykazało, że był pod wpływem alkoholu. Albo piwo, które spożywał, nie było bezalkoholowe, tylko miało taką etykietkę, lub posiadało jakiś mocniejszy trunek w środku, albo wcześniej spożywał alkohol i dlatego był nietrzeźwy – dodaje.

Internauci, sugerując się jedynie udostępnionymi nagraniami, w komentarzach zaczęli krytykować działania funkcjonariuszy policji, uznając je za bezzasadne. W nagraniach nie widać jak zachowywał się mężczyzna przed rozpoczęciem interwencji. Jak informuje mł. asp. Sebastian Bijok, policjanci przeprowadzili interwencję zgodnie  z przysługującymi im uprawnieniami.

Wobec 25-latka wydano wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia, czyli używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym i niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ksiądz Dobrozłodziej

    To teraz tępe zomo atakuje ludzi na ulicach bez powodu? Kolejny co poszedł do zomo, żeby móc bezkarnie bić ludzi. Pewnie naćpany, albo chory psychicznie, że tak agresywnie się zachowuje. Ja rozumiem że już nikt normalny tam nie chce pracować, ale co wy za niedorobionych matołów teraz przyjmujecie do tego domu publicznego zwanego zomo? Prowodyr w mundurze powinien zostać wysłany na badania psychiatryczne bo nie radzi sobie z własną agresją. Ale jak to w burdlu, bronicie swoje....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również