Wiadomości z Zabrza

Groźne spotkanie i strzelanina w centrum miasta. Ranny dzik zaatakował przechodnia!

 • Dodano: 2021-03-02 11:00, aktualizacja: 2021-03-03 13:40

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zastrzelili agresywnego dzika, który chwilę wcześniej został potrącony przez samochód. Zwierzę będąc w szoku rzuciło się na przechodnia, raniąc go w nogę. Kiedy na miejsce przybyli mundurowi zwierzę zaatakowało również ich.

We wtorek krótko przed 7:00 oficer dyżurny zabrzański Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące potrącenia dzika przez samochód osobowy przy ulicy Wolności 124 w Zabrzu. Na miejsce skierowano policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia policjanci otrzymali wiadomość, że potrącony dzik zaatakował 61-letniego przechodnia. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce, zwierzę zaatakowało jednego z nich. Policjant z uwagi na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia osób postronnych oraz swojego wykorzystał broń palną oddając 4 strzały w kierunku zwierzęcia. 61-letni mężczyzna zaatakowany przez dzika z raną nogi został przywieziony do szpitala.

Jeden z mieszkańców nagrał całe zajście:

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Kociołek

  Brawo Policja!Podziwiam opanowanie i celne strzały z pistoletu.

 • CHWDP

  Dobry dzik, to martwy dzik.

 • Magda

  Pod sąd wszystkich oddać, którzy horror temu zwierzęciu zrobili. No i ten wydzierający się babsztyl:" zabić go, zabić go, zabić go". To jest policja ?. Zamiast pomóc dzikowi, rozwściecza go jeszcze bardziej, słuchając poleceń jakiegoś wrednego babsztyla., aby go zabić Oby na nią zapolowano.. Na plażę przychodziły dziki nad morzem i nikt do nich nie strzelał. Ale Zabrzanie to potwory, nie kochający zwierząt. Tam to nawet gołębia nie można karmić, bo Cię zlinczują

 • Luk

  Dobrze zrobili, gość miał pogryzione nogi ,wygryziony kawał mięsa z uda.Znam sytuację tj.ojciec mojej znajomej.

 • Bleble

  Może trzeba było pogłaskać dzika i zaprosić go do radiowozu? Mężczyzna który leżał kolo krzaków miał poraniona nogę i nie wiadomo co jeszcze mógł ten dzik zrobić mu i innym. Kobieto przemysl to sobie.

 • Piotr

  Następnym razem to zadzwonią do ciebie i zaprosisz dzika na kolacje. Zapewne po konsumpcji i rozmowie stres ujdzie z niego, jak powietrze ze mnie w momencie kiedy przeczytałem twoje wypociny...

 • Zabrzanin.

  Mieszkam dokładnie nad miejscem wydarzenia i strzałów było 7 a nie 4, a dzik leżał na ścieżce pod żywopłotem, a nie atakował. Zgadza się natomiast, to, że policja została błędnie wezwana pod 124, bo przechodnie musieli machać do 3 radiowozów, że pojechali o jeden blok za daleko, cała ta strzelanina działa się pod 126/128.

 • Myślenie"nieOli"

  W artykule napisali o strzelaninie i czterech strzałach. To by sie zgadzało - strzelanina jest wtedy gdy obie strony strzelają. Policja oddała cztery strzaly a dzik trzy. Przez to słyszałeś 7 strzałów ;)Na nagraniu nie leżał - chyba ze wczesniej leżał a źli policjanci mu zepsuli wypoczynek.

 • Hanys

  Kapuś

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.