Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

17 lat temu okradał budki telefoniczne: teraz trafi za kraty

  • Dodano: 2018-06-28 11:30

Pewien mężczyzna siedemnaście lat temu roku skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności za okradanie budek telefonicznych, ale nigdy nie stawił się do zakładu karnego.

Były to jeszcze czasy, kiedy mało kto posiadał telefon komórkowy, a budki telefoniczne wciąż jeszcze były bardzo popularnym sposobem komunikacji – za rozmowy płaciło się bilonem lub specjalnymi żetonami, nieco później kartami elektronicznymi. Mężczyzna ten włamywał się do aparatów i okradał znajdujące się w środku kasetki.

W 2001 roku zapadł wyrok skazujący mężczyznę, a kiedy ten nie stawił się do odbycia kary, wysłano za nim list gończy. Jak się okazało skazany wielokrotnie zmieniał adres, ograniczał kontakty ze znajomymi, a w końcu zdecydował się na opuszczenie kraju – wyjechał do Niemiec gdzie założył rodzinę i otworzył działalność gospodarczą.

Ostatecznie złodziej bilonu, który ma teraz 43 lata, został jednak zatrzymany w Zabrzu, gdzie ukrywał się w mieszkaniu zmarłego ojca – przebywa teraz w areszcie gdzie czeka na transport do więzienia celem odbycia kary.

Ta dość specyficzna, żeby nie powiedzieć kuriozalna sytuacja, rodzi w przyzwoitym człowieku całą serię pytań – na przykład jakim cudem mistrz żetonowej zbrodni przez kilkanaście lat skutecznie unikał organów ścigania? Prawdopodobnie wymagało to czegoś więcej niż doklejenia sobie sztucznego wąsa. Z drugiej strony jednak to miło, że o takich specyficznych „gangsterach” policja nie zapomina i ostatecznie od czasu do czasu zdarza się, że sprawiedliwość ich dogoni – nawet jeżeli jest to sprawiedliwość bardzo nierychliwa.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Polska Gola!

    To chyba nawet Pablo Escobar się tak długo nie ukrywał :D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.