Wiadomości z Zabrza

12. Metropolitalna Noc Teatrów w Zabrzu [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2021-09-14 08:00, aktualizacja: 2021-09-14 08:06

Piosenki z bajek i spektakli dla dorosłych, projekcja teatru TV, a także dwie sztuki teatralne – to atrakcje, jakie z okazji tegorocznej Metropolitalnej Nocy Teatrów przygotował Teatr Nowy w Zabrzu. Święto wróciło po niemal dwuletniej przerwie – 11 września swoje najlepsze spektakle zaprezentowało trzynaście teatrów Metropolii.

Noc Teatrów w Zabrzańskim Teatrze Nowym

Oprócz spektakli na miłośników teatru czekały atrakcje specjalne – koncerty, wspólne muzykowanie z artystami, warsztaty, pokazy i spotkania z twórcami. Wszystko za przysłowiową złotówkę lub za darmo.

W samo południe Teatr Nowy w Zabrzu zaprosił milusińskich wraz z rodzicami na koncert piosenek z bajek na placu przed Teatrem. O godz. 14.00 odbyła się projekcja teatru TV produkcji własnej Teatru Nowego, zatytułowana „Żywi ludzie”.

O godz. 16.00, w Sali prób była okazja, by spotkać się z aktorami i twórcami najnowszej premiery: „Dom lalki. Część druga”, w reżyserii Katarzyny Deszcz. Z kolei o godz. 19.00, na Scenie Kameralnej, zaprezentowany został spektakl „Źli Żydzi” J. Harmona, w reżyserii Marcina Sławińskiego. Dwie godziny nieustającego śmiechu zagwarantował spektakl „Okno na parlament” – lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek i fałszywych tożsamości.

Zabrzańska noc teatrów zakończyła się wyjątkowym koncertem – na dobranoc Teatr Nowy w Zabrzu zaprosił „W krainę miłości”, skąd popłynęły liryczne dźwięki piosenek ze spektakli autorstwa Anny Steli.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również