Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

100 razy przekroczyli prędkość

  • Dodano: 2018-09-14 09:15

Policjanci zabrzańskiej drogówki podsumowali działania „Prędkość”, które odbyły się w minioną środę. Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości. Były to kolejne działania z wykorzystaniem radaru TruCAM. Na 126 skontrolowanych pojazdów aż 100 przekroczyło dozwoloną prędkość. Kolejne działania już wkrótce.

Mundurowi w czasie trwania działań wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym radar TruCAM wyposażony w rejestrator video, a także oznakowane i nieoznakowane radiowozy. Zabrzańscy policjanci już od wczesnych godzin rannych prowadzili kontrole prędkości w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania obowiązujących przepisów. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

Podczas działań policjanci skontrolowali 126 pojazdów. Ujawniono aż 100 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących. Kolejne działania wkrótce.