Wiadomości z Zabrza

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Makoszowach. Strażacy zapraszają do remizy!

  • Dodano: 2023-05-12 11:30

Już jutro strażacy będą świętować 100-lecie powstania jednostki w Makoszowach. Z tej okazji odbędzie się msza, uroczysty apel oraz dzielnicowy festyn rodzinny.

Już jutro 100-lecie OSP Makoszowy!

Już w sobotę 13 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Makoszowach będzie obchodzić 100-lecie powstania! W tym ważnym dniu na terenie remizy OSP przy ul. Dalekiej 1 odbędą się uroczyste obchody oraz festyn rodzinny.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Zabrza i nie tylko na obchody naszego święta, oraz festyn który odbędzie się przy remizie strażackiej OSP Makoszowy – przekazują strażacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Makoszowach.

Obchody z okazji 100-lecia OSP w Makoszowach rozpoczną się o godzinie 14.00 uroczystą mszą w kościele pw. św. Męczenników Jana i Pawła. Po mszy uczestnicy wydarzenia przyjdą na teren OSP w Makoszowach, aby złożyć kwiaty pod figurą św. Floriana oraz odbędzie się uroczysty apel. O godzinie 16.30 rozpocznie się festyn dzielnicowy. Na terenie remizy będzie strefa gastronomiczna, food trucki z lodami i goframi, salon medyczny, dmuchańce oraz zorganizowana zostanie loteria z nagrodami. Podczas festynu wystąpią Mirek Szołtysek i DJ Witek.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz prezes zarządu głównego ZOSP RP Waldemar Pawlak.

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Makoszowach. Strażacy zapraszają do remizy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również