Wiadomości z Zabrza

Wynajem długoterminowy samochodu - kiedy opłaca się bardziej niż leasing auta?

  • Dodano: 2019-12-30 14:00

Małe, średnie i duże przedsiębiorstwa mają do wyboru możliwość wynajmu samochodu na okres długoterminowy. Jest to z pewnością dobra alternatywa dla firm, które nie są przekonane do korzystania leasingu samochodu z możliwością wykupu. Zobacz, kiedy wynajem samochodu opłaca się bardziej, niż leasing auta.

Wypożyczalnie samochodów - gdzie opłaca się wynająć auto?

Obecnie na rynku znajdziemy oferty wynajmu samochodów zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Wynajem długoterminowy będzie idealnym rozwiązaniem dla firm, które szukają wygodnego, a zarazem komfortowego rozwiązania. Sporym udogodnieniem jest brak konieczności pozbycia się samochodu i szukania nowego najemcy. Jeżeli pojazd nie będzie nam potrzebny, możemy zrezygnować z jego wynajmu. Miesięczne opłaty za wynajem będą pokrywały eksploatację auta. Jeżeli jesteśmy firmą, której siedziba lub oddział znajduje się w Katowicach, lub wybieramy się na podróż służbową do tego miasta, warto skorzystać z oferty krótkoterminowego wynajmu samochodu. Wypożyczalnia samochodów w Katowicach oferuje atrakcyjne ceny pojazdów skierowane do osób indywidualnych i firm. Przedsiębiorstwa, które decydują się na wynajem samochodu na okres długoterminowy, mogą otrzymać samochód maksymalnie do 5 lat od momentu podpisania umowy. Co więcej, nie ma konieczności wykupu samochodu lub wzięcia go później w leasing. Sporą zaletą są niskie koszty i wysoka jakość usług. 

Czym jest leasing?

Inną opcją uzyskania samochodu na firmę, jest skorzystanie z leasingu. Usługa ta daje początkującym przedsiębiorcom możliwość uzyskania samochodu, którego nie byliby w stanie zakupić za gotówkę. Jednakże należy zaznaczyć, że jeżeli przedsiębiorca prowadzi firmę krócej niż rok, niestety nie będzie miał zbytnich szans na otrzymanie pozytywnej decyzji w sprawie skorzystania z leasingu samochodu. Aby móc w pełni korzystać z tych przywilejów, powinien prowadzić firmę przez określony, znacznie dłuższy czas. Niektóre firmy nakazują wykupienie samochodu po okresie wygaśnięcia umowy leasingu. Bez wątpienia po kilku latach prowadzenia jednego samochodu, chętnie skorzystaliby z wymiany na lepszy, a co więcej zdecydowanie nowszy model. 

Leasing, czy wynajem samochodu - co się bardziej opłaca?

Jeżeli posiadamy firmę i zastanawiamy się nad wyborem pomiędzy wynajmem samochodu lub leasingiem, bez wątpienia długoterminowe wypożyczenie auta będzie niosło za sobą spore korzyści. Firmy przekonuje przewidywalność kosztów oraz większy komfort usługi, niż jest to w przypadku leasingu. W przypadku wynajmu nie jesteśmy jednak w stanie zakupić samochodu po określonym czasie jego użytkowania. Z usług leasingu mogą skorzystać jedynie przedsiębiorcy posiadający firmy określoną liczbę czasu. Musimy również zauważyć, że raty za leasing mogą być zdecydowanie wyższe niż w przypadku wynajmu samochodu. Młodzi przedsiębiorcy mogą bez problemu korzystać z możliwości, które oferowane są przez wypożyczalnie samochodowe. Jesteśmy w stanie wybrać konkretny, wymarzony model auta oraz dostosować czas trwania umowy do naszych preferencji i potrzeb. Czas trwania umowy jest bez wątpienia elastyczny. Podczas wynajmu samochodu możemy nawiązać umowę zarówno na okres długoterminowy, jak i krótkoterminowy.

Przed ostatecznym wyborem firmy, która zajmuje się wynajmem samochodu, warto sprawdzić opinie na jej temat. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać odpowiednie hasło i sprawdzić informację na temat wybranej wypożyczalni samochodowej. Przeczytaj także “Carfree - opinie klientów na temat wypożyczanych samochodów”.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.