Wiadomości z Zabrza

Ubezpieczenie sportowe dla amatorów - czy to ma sens?

  • Dodano: 2019-10-01 10:15

Sport ma to do siebie, że oprócz niezwykle korzystnego wpływu na zdrowie czasami jest powodem kontuzji oraz niebezpiecznych sytuacji. Jak ochronić się przed tego typu sytuacjami, a chociażby przygotować na nie finansowo? Czy będąc amatorem, warto decydować się na ubezpieczenie sportowe? Wszystkiego dowiesz się z naszego tekstu. Zaczynamy!

Profesjonalista vs amator

Co jakiś czas głośno jest w mediach o piłkarzach, którzy ubezpieczają swoje nogi na miliony euro, ale czy ktoś zajął się tematem sportowców-amatorów, którzy swoje dyscypliny uprawiają czysto hobbystycznie i nie czerpią z tego żadnych profitów? Otóż tak - na rynku ubezpieczeń zaczęły pojawiać się rozwiązania dla amatorów z rozróżnieniem na konkretne dyscypliny.

Kto może skorzystać z ubezpieczenia sportowego?

Najczęściej oferowane polisy dotyczą rowerzystów oraz biegaczy, czyli dwóch dyscyplin, które są najchętniej uprawiane przez amatorów. W ramach polisy firmy zapewniają swoim klientom odszkodowanie na wypadek kontuzji, pakiet medyczny, który ma pomóc w powrocie do zdrowia oraz ochronę sprzętu (więcej informacji tutaj: http://ubezpieczenie24.org/category/ubezpieczenia-w-sporcie/). Ważne jest jednak to, że możliwość skorzystania z zabezpieczenia np. roweru jest przeznaczona wyłącznie dla jego właściciela, a odszkodowanie zostanie wypłacone tylko, gdy szkoda powstała w wyniku użytkowania rzeczonego sprzętu.

Czy można połączyć wakacje z wyjazdem sportowym?

Oczywiście, że tak! W końcu to w czasie wakacyjnym lub podczas ferii zimowych większość z nas decyduje się na wyjazdy do miejsc, które oferują nie tylko relaks na leżaku, ale i aktywności fizyczne. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest połączenie dwóch polis i stworzenie optymalnego ubezpieczenia, które będzie obejmowało swoim zakresem zarówno czas wypoczynku, jak i czas uprawiania sportu. W większości firm możliwe jest rozszerzenie polisy turystycznej i nadanie jej cech ubezpieczenia sportowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz kupować dwóch oddzielnych produktów oraz oszczędzasz pieniądze.

Zawsze czytaj OWU!

Ogólne Warunki Umowy to miejsce, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze zapisy Twojej umowy ubezpieczeniowej. Upewnij się przed podpisaniem dokumentów, że umowa jest skonstruowana w korzystny dla Ciebie sposób. Nie bój się kwestionować niezrozumiałych fragmentów i proś o wyjaśnienie, a w razie potrzeby żądaj zmian. Pamiętaj, że to Ty jesteś klientem i nie musisz płacić za coś, co nie jest dla Ciebie korzystne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź stronę: ubezpieczenie24.org

Podsumowanie

Ubezpieczenie sportowe dla amatorów to bardzo dobry produkt, ponieważ pozwala osobom, które nie uprawiają swoich dyscyplin zawodowo chronić zdrowie oraz mienie na podobnym poziomie, na jakim robią to profesjonaliści. Z takim ubezpieczeniem możesz spokojnie trenować i zająć się rozwojem swoich umiejętności. Co ważne, polisa sportowa może być połączona z ubezpieczeniem turystycznym, co tworzy solidną ochronę zarówno dla Ciebie, jak i Twojej rodziny. Nie daj się zaskoczyć nieprzewidzianym sytuacjom i zapewnij sobie odpowiednie warunki do uprawiania sportu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.