Wiadomości z Zabrza

Rolety Dzień Noc - praktyczna ozdoba okna

  • Dodano: 2020-01-07 10:15, aktualizacja: 2020-01-08 10:25

Rolety dzień noc to niebanalna ozdoba okna, a przy tym bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w oknach wychodzących na ulicę. Podpowiadamy, w jakich wnętrzach sprawdzą się rolety dzień noc i jak dobrać ich kolor.

Rolety dzień noc – stylowa ozdoba okna

Rolety dzień noc zasługują na uwagę choćby ze względu na swój niecodzienny wygląd. Nazwa nie jest zresztą przypadkowa, bo rolety produkowane są z tkanin utkanych na przemian z przezroczystych i ciemnych (nieprzepuszczających światła) pasów. Ustawione w jednej linii jasne i ciemne pasy przepuszczają światło, jednocześnie zapewniając dyskrecję domownikom. Już delikatne przesunięcie zmienia proporcje, rozjaśniając lub przyciemniając wnętrze. Ustawienie pasów w opozycji do siebie (jasne naprzeciw ciemnych) całkowicie odcina dopływ światła, dając efekt klasycznej rolety lub zasłony.

Warto zauważyć, że takie rolety mają bardzo dekoracyjny charakter. Niosą ze sobą powiew nowoczesności, innowacyjnych rozwiązań i łącząc prostotę z praktycznym zastosowaniem. Przy tym bez trudu udaje się wpasować je we wnętrza w stylu klasycznym.

Rolety dzień noc – w jakich wnętrzach się sprawdzą

Rolety dzień noc dzięki swojej unikalnej konstrukcji i ponadczasowemu wyglądowi sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu. Powieszone samodzielnie będą doskonałym dopełnieniem aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim lub industrialnym, w towarzystwie firan i zasłon mogą pojawić się nawet w bogato zdobionych wnętrzach glamour czy artystycznie zaaranżowanym boho. Nie będzie przesadą powieszenie takich rolet także w salonach w stylu francuskim lub New York, ale tu już obowiązkowo muszą im towarzyszyć zasłony.

Rolety dzień noc dzięki ascetycznemu wyglądowi doskonale sprawdzą się w kuchni lub łazience, co nie znaczy, że nie możemy powiesić ich w salonie lub sypialni. Tam też doskonale oddadzą charakter wnętrza, będąc przy tym praktycznym rozwiązaniem umożliwiającym swobodną regulację dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia. Jedną z wiodących, polskich firm produkujących tego typu rolety jest firma Karnix. Więcej informacji na temat rolet dzień noc oferowanych przez tę markę znajdziemy na stronie: https://www.karnix.pl/mini-rolety-dzien-noc.html

Rolety dzień noc – jak dobrać ich kolor

Kolor rolet dzień noc powinien być dobierany do pozostałej aranżacji pomieszczenia. Tym samym okno staje się jego ważną częścią, a nawet punktem centralnym, bo to właśnie ono jako pierwsze przyciąga wzrok. Tym bardziej warto zadbać, by rolety dzień noc były dobrze dobrane. Mają prawo wyróżniać się na tle ścian, dlatego raczej nie dobiera się rolet pod ich kolor. Wyjątkiem mogą być pomieszczenia zaaranżowane w bieli, wówczas białe rolety wydają się czymś naturalnym. W każdym innym przypadku rolety powinny być dobierane kolorystycznie do pozostałych dodatków – obić mebli, poduszek, narzut, dekoracyjnej ceramiki. Innym rozwiązaniem wartym wzięcia pod uwagę jest zasada kontrastu – kolor rolet dzień noc dobiera się wówczas na zasadzie przeciwieństwa do koloru ścian. I tak na tle zielonych ścian ładnie zaprezentują się pomarańczowe, żółte lub czerwone rolety, błękit dobrze połączy się z pomarańczem lub brązem, do białych lub beżowych ścian będą pasowały rolety w mocnych kolorach. W przypadku wnętrz w stylu skandynawskim najlepszym wyborem będą rolety w odcieniach szarości lub cytrynowej żółci.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.