Wiadomości z Zabrza

Prywatne lekcje rysunku - szybka nauka rysowania

  • Dodano: 2021-08-06 09:00

Rysować każdy może, ale dobrze to tylko nieliczni. O ile pierwszy człon poprzedniego zdania jest prawdziwy, to co znajduje się po słowie “ale” jest nieprawdą. Niestety wielu ludzi właśnie tak myśli oceniając fakt, że nigdy nie nauczą się rysować. Rysowanie tak samo jak wszystko inne w życiu wymaga praktyki im więcej wiedzy zdobywasz i im więcej czasu spędzisz nad karta tym lepsze ofekty osiągniesz. Jeżeli nigdy nie próbowałaś bądź próbowałeś się przyłożyć do tego tematu to nie można dziwić się brakiem efektów. Jest wiele sposobów na naukę rysowania, ale od lat najbardziej efektywną są prywatne lekcje w niewielkich grupach.

Uczymy się rysować

Rysowania uczymy się od najmłodszych lat, początkowo są to bardzo nieporadne linie, które niczego nie przypominają a z czasem widać coraz wyraźniej kształty i to co chcemy przekazać. Wiele osób poprzestaje rysować na lekcjach plastyki, niegdyś w gimnazjum teraz w szkole podstawowej. Jedną z ogromnych zalet rysowania jest to, że można do niego wrócić po latach i nie ma granic wieku, która uniemożliwiłaby naukę rysunku. Do wzniesienie się na pewny ponadprzeciętny poziom nie trzeba spędzać lat na trenowaniu. Naturalnie można poświęcać godziny nie widząc wyraźnego efektu a można skorzystać ze specjalnych kursów, które w błyskawicznym tempie pozwalają przeskakiwać kolejne poziomy. Talent jest czynnikiem, który ma wpływ na to jak odbierane są poszczególne rysunki, ale to dotyczy głównie prac na najwyższym poziomie. Do ładnego rysowania wystarczy trochę samozaparcia i ciężkiej pracy. Dlatego tłumaczenie się brakiem talentu nie jest żadnym argumentem. 

Rysowania można uczyć się na wiele sposobów, obecnie jednym z popularniejszych jest oglądanie darmowych kursów na YT. Do pewnego stopnia jest to dobre, ale dość szybko przychodzi moment irytacji, że osoba na filmie nie wytłumaczyła czegoś do końca, przeskoczyła istotną lekcję czy wiele innych. Rzadko kiedy ogląda się jedną osobę, i jest to skakanie od tematu do tematu, szukanie różnych filmów na co schodzi wiele, czasu, który mógłby być poświęcony na naukę. Dlatego jeżeli już się na coś zdecydować to lepiej sprawdzają się kursy płatne, które mają zaplanowane lekcje. Tylko te metody mają jeden podstawowy problem, wciąż jestesmy pozostawienie sami sobie. Nikt nie spojrzy na nasze prace, nie zwróci uwagi na błędy i nie podpowie co można by poprawić.

Taką interakcję z wykładowcami i innymi kursantami umożliwiają prywatne lekcje rysunku, które organizowane są w różnych miastach przez szkoły rysunku. Żeby móc dobrze rysować musisz poznać zasady tworzenie trójwymiarowej przestrzenii, podstawy anatomi ludzkiego ciała czy perspektywe. Podczas zajęć w niewielkich grupach panuje bardzo fajna atmosfera, która zachęca do rysowania. Wykładowcy są w stanie w sposób klarowny przekazać wiedzę i mają czas dla każdej osoby. Efekty osiągane w ten sposób są naprawdę bardzo szybkie, większość osób jest zdziwiona tym jaki progres poczynia na przestrzeni kilku tygodni. 

Zależnie od szkoły jaką wybierzesz możesz liczyć na osobne kursy dla zaawansowanych i osób początkujących. Oba warianty szkoleń realizowane są w DOMIN Wrocław, która organizuje kursy dla osób dorosłych i młodzieży. Wiele osób korzysta z usług tej pracowni gdy chce dostać się bez większych problemów na architekturę lub ASP. Jednak są też pasjonaci, którzy nie wiążą z rysunkiem swojej przyszłości zawodowej, ale chcą zainteresowani kursem rysunku hobbystycznego.

W rysowaniu najfajniejsze jest odkrywanie różnych technik, własnego sposobu rysowania czy dziedziny, w której czujemy się najlepiej. Każdy kolejny rysunek jest czymś nowym, dzięki temu tym hobby bardzo ciężko się znudzić. Co tu dużo kryć jest to również jedno z tańszych hobby jakie można sobie wymyślić. Jeżeli zamierzasz się rozwijać w tym kierunku, koniecznie rozważ skorzystanie z prywatnych lekcji rysunku. Szybko docenisz ten wybór i będziesz mieć świadomość, że to była najlepsza z możliwych decyzji odnośnie nauki rysowania. 
 

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.