Wiadomości z Zabrza

Kancelarie prawnicze jako szansa na wyeliminowanie strat z racji kredytu we frankach

  • Dodano: 2021-05-27 15:45, aktualizacja: 2021-08-05 12:06

Kredyty mogą stanowić broń obosieczną. Z jednej strony pozwalają na przeprowadzanie poważnych inwestycji choćby w postaci zakupu mieszkania lub rozwijania swojej firmy. Z drugiej strony generują koszty. W przypadku kredytów walutowych we frankach sytuacja stała się znacznie bardziej skomplikowana. Wiele osób postawiło na tę formę, wierząc, że jest to szansa na znaczące oszczędności. Wynikało to ze sprzyjającego w tamtym czasie kursu franka szwajcarskiego. Z czasem okazało się, że umowa wcale nie była sprzyjająca, a rezultatem bywa nawet utracenie kilkudziesięciu tysięcy złotych lub więcej. Na szczęście istnieje możliwość odzyskania utraconych funduszy. Należy jednak skorzystać z usług specjalistów, ponieważ bez nich nie uda się doprowadzić całego procesu do szczęśliwego zakończenia.

Dlaczego frankowicze mogą ubiegać się o odzyskanie strat?

Możliwość odzyskania utraconych środków pojawiła się w związku z notorycznym stwierdzaniem, że umowa zawarta pomiędzy bankiem a kredytobiorcą jest nielegalna. Taki wniosek został osiągnięty przez wystąpienie kilku czynników. Pierwszym z nich jest brak zasadności klauzul, które są częścią umowy. Drugim jest fakt dopuszczania się manipulacji ze strony banków. Po trzecie w umowach znajdowało się wiele rażących zaniedbań. Efektem tych czynników jest to, że kredytobiorca może domagać się swoich praw. Nie będzie to jednak skuteczne, jeśli nie skorzysta się z pomocy skutecznej kancelarii prawnej.

Jak wybrać kancelarię prawną w Szczecinie?

W każdym dużym mieście znajduje się kilka kancelarii prawnych, które są znane ze swoich sukcesów w rozprawach sądowych w temacie kredytów frankowych https://odfrankuj.org/pomoc-frankowiczom-szczecin-2/​​​​​​​. Właśnie historia poprzednich dokonań stanowi jeden z głównych czynników podejmowania ostatecznego wyboru. Możliwość prześledzenia poprzednich dokonać to jedna ze spraw, ale można uprościć ten proces przy wykorzystaniu odpowiednich statystyk. Wysoka skuteczność jest podstawowym czynnikiem, który powinien cechować wartościową kancelarię prawną. Trudno jednak trafić na wiarygodne wyniki. Z tego powodu warto skupić się na opiniach o danej kancelarii, a także wziąć pod uwagę jej doświadczenie. Ponadto renomowane kancelarie prawnicze w Szczecinie oferują dodatkowe czynniki, które są wygodne z perspektywy kredytobiorcy. Należy do nich choćby przejrzystość podejmowanej umowy (oczywiście również jej treść), bezpłatna pierwsza konsultacja czy przedstawienie reprezentanta, który będzie pełnił nasze obowiązki w sądzie. Wśród szczecińskich kancelarii prawniczych tylko kilka będzie mogło pochwalić się wszystkimi tymi czynnikami na wysokim poziomie. To od razu znacząco zawęża obszar poszukiwań.

Z jakiego powodu rozpoczynać rozprawę sądową w kwestii kredytu frankowego?

Przede wszystkim odzyskanie pieniędzy, które zostały utracone w związku z występowaniem kredytu walutowego, nie zawsze jest trudne. Wiele sytuacji stosunkowo szybko prowadzi do sukcesu kredytobiorcy. Co może on zyskać w wyniku całego procesu? Występują dwa podstawowe rodzaje sukcesu. Po pierwsze jest to możliwość unieważnienia podpisanej wcześniej umowy. Po drugie jest to szansa na odfrankowienie kredytu https://www.praqtyka.pl/ile-stracili-frankowicze/ tzn. zaczynają funkcjonować zasady, jakby kredyt od początku był zaczerpnięty w złotówkach.

Czynniki, które nie sprawiają, że nie można dowodzić swoich praw

Tytuł jest nieco przewrotny, ale w praktyce często frankowicze nie podejmują kroków prawnych, ponieważ wydaje im się, że nie mają do tego prawa. Okazuje się, że nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistości. Przede wszystkim samo spłacenie niekorzystnego kredytu walutowego nie sprawia, że tracimy prawo do odzyskania utraconych funduszy. Możemy to zrobić nawet do okresu 10 lat wstecz. Rozwód również nie jest czynnikiem, który uniemożliwiłby dowodzenie swoich praw. Sprawa może być wniesiona do sądu niezależnie od byłego małżonka i w takiej sytuacji będzie dotyczyła 50% straconych funduszy. Ponadto nie należy przejmować się kwestiami formalnymi. Cały proces nie jest obciążający dla kredytobiorcy. Kancelaria prawnicza reprezentuje frankowicza, a efektem jest to, że kredytobiorca musi złożyć zeznania w sądzie tylko raz. Ostatecznie cały proces jest łatwy do przeprowadzenia, a możliwe do osiągnięcia korzyści mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie występują żadne przesłanki odnośnie tego, że w przyszłości pozyskanie środków finansowych będzie łatwiejsze, niż ma to miejsce obecnie. Dodatkowo już wcześniej zostało wspomniane o tej zasadzie 10 lat wstecz. To oznacza, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że czas będzie działał na niekorzyść kredytobiorcy.

Podsumowanie

Skuteczna kancelaria prawnicza to taka, która może pochwalić się sukcesami ze swojej przeszłości. Większe doświadczenie pracowników to najczęściej większa szansa osiągnięcia korzystnego wyniku w rozprawie. Kancelarie prawnicze w Szczecinie umożliwiają skuteczne dowodzenie swoich praw. Osiągnięte korzyści mogą prowadzić do wyeliminowania nawet kilkudziesięciotysięcznych strat. Może odbywać się to na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest unieważnienie całej umowy kredytowej. Drugim jest odfrankowienie, czyli przekształcenie umowy do kredytu w złotówkach, co jest znacznie korzystniejsze dla kredytobiorcy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.