Wiadomości z Zabrza

Kabiny prysznicowe Walk-In

  • Dodano: 2021-09-14 11:15

Każdy ma swoje indywidualne upodobania, którymi kieruje się przy wyborze różnych rzeczy. Podobnie jest w przypadku aranżacji mieszkania, gdzie każde pomieszczenie spełnia inne funkcje. Dużą rolę w każdym dom i mieszkaniu odgrywa dobrze zaprojektowana łazienka. Co oznacza, że łazienka jest dobrze zaprojektowana? Na pierwszym miejscu należy zawsze postawić funkcjonalności dopiero w kolejnym etapie skupiać się na wyglądzie. Dzisiaj chcemy porozmawiać o bardzo ciekawym rozwiązaniu jakim są kabiny prysznicowe typu Walk-In, jeżeli ten temat Cię interesuje to zapraszamy do lektury.

Kabiny prysznicowe Walk-In

Kabiny prysznicowe są coraz chętniej wybierane przez Polaków za sprawą ich funkcjonalności, łatwości w utrzymaniu higieny i ilości zajmowanego miejsca. Oczywiście wciąż jest wielu zwolenników tradycyjnych wanien, które również mogą być funkcjonalnymi rozwiązaniami. Wybór najczęściej uzasadniony jest wielkości łazienki indywidualnych upodobań. Inaczej wybiera się miejsce kąpieli/prysznicu, gdy jest się singlem a inaczej, gdy żyje się w rodzinie wielopokoleniowej. Omawiane w tym artkule rozwiązanie to zdecydowanie propozycja do dużych łazienek. Jeżeli nie wiesz czym są kabiny walk in to już tłumaczymy.

Już sama nazwa kabin mówi nam sporo na temat ich cechy głównej. Kabiny prysznicowe Walk In to kabiny otwarte czy też przechodnie, które nie posiadają najczęściej dwóch ścianek. Tego typu kabiny nie korzystają z brodzika co za tym idzie odpływ montowany jest w podłodze. Tu od razu ważna uwaga, należy pamiętać o zachowaniu spadku w kierunku odpływu tak żeby wodanie pozostawała na kafelkach. Jeżeli kwestie montażowe nie stanowią dla Ciebie problemu to kabiny Walk In mają wiele dobrego do zaoferowania.

Po pierwsze mówimy tutaj o bardzo funkcjonalnym rozwiązaniu, które doskonale sprawdzi się również w przypadku osób starszych lub z problemami z poruszaniem się. Brak brodzika to brak barier, czyli brak kłopotów i ryzyka potknięcia. Brak drzwi sprawia, że rozmiary takiej kabiny mogą być naprawdę imponujące, w końcu nie jesteśmy też ograniczeni przez rozmiary brodzika. Na płaskiej powierzchni również dużo łatwiej zamontować siedzisko czy ogólnie dostosować kabinę do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych.

Kabiny Walk In są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Niewielka ilość elementów w tym zawisów czy rolek sprawia, że trudno o bardziej higieniczne rozwiązanie. Ścianka tworząca kabinę tworzona jest najczęściej z hartowanego, grubego szkła, które jest w stanie wtrzymać wiele i nie należy obawiać się jego uszkodzenia. Równocześnie niektórzy producenci pokrywają szkło specjalną powłoką, która chroni je przed zaciekami i osadzaniem się kamienia. Takie powłoki wymagają odnowienia co kilka lat, ale są gwarancją, że kabina będzie lśniąca bez zbędnego nakładu sił z naszej strony.

To co ceni sobie wiele osób w tym rodzaju kabin to ich minimalistyczny wygląd. Żyjemy w czasach, gdy minimalizm przejmuje wiele aspektów naszego życia, ale nie chodzi tu o pejoratywne rozumienie tego słowa. Minimalizmy to również ergonomia, łazienka z kabiną walk in będzie doskonale wyglądać w wielu aranżacjach. Prosta tafla szkła odgradzająca strefę kąpielową od całej reszt łazienki zapewnia bardzo pozytywne efekty wizualne.
Prysznic walk in ma również swoje wady jak głównie aspekt poruszony na wstępie, czyli kwestie montażowe. Zamontowanie tego typu kabiny prysznicowej nie będzie możliwe w większości mieszkań. Jest to raczej rozwiązanie dla domów ewentualnie nowego budownictwa. Nie należy jednak obawiać się rozprysków wody, te mogą występować, ale nie stanowią większego problemu, gdyż ścianka dobrze chroni przed zalewaniem podłogi po drugiej stronie kabiny prysznicowej.

Kabiny Walk In jak i inne kabiny prysznicowe dostępne są w sklepie internetowym plytkilazienki.pl. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tego sklepu, gdyż znajdziesz tam kompletne wyposażenie łazienek i wiele ciekawych wpisów na blogu. My natomiast dziękujemy za uwagę i zapraszamy do pozostałych artykułów.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.