Wiadomości z Zabrza

Jakiej strony potrzebuje deweloper?

  • Dodano: 2020-09-02 08:00, aktualizacja: 2020-09-02 08:15

Strony internetowe dla deweloperów to jedno z podstawowych narzędzi pracy. Dzisiaj wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, jak ważna jest komunikacja w sieci, natomiast w przypadku stron inwestycji jest to absolutnie kluczowa sprawia. Zanim potencjalny kupiec zdecyduje się bowiem wykonać telefon, napisać maila lub odwiedzić biuro sprzedaży, z reguły dość dokładnie chce się zapoznać z ofertą dostępną w sieci.

  1. Dlaczego strona internetowa jest taka ważna?
  2. Przydatne narzędzia dla deweloperów

Dlaczego strona internetowa jest taka ważna?

O kluczowym znaczeniu stron internetowych w budowaniu nowoczesnego biznesu napisano już wiele. O pozycjonowaniu, SEO, odpowiedniej strukturze strony, wartościowych materiałach. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że są takie formy działalności, które w znacznie większym stopniu opierają swój biznes na komunikacji internetowej niż mogłoby się z pozoru wydawać. W przypadku deweloperów i zakupu mieszkania/domu jesteśmy przekonani, że liczy się bezpośredni kontakt, wrażenia podczas wizyty na placu budowy lub w już ukończonej inwestycji. Warto jednak zwrócić uwagę, że zanim dojdzie do tego etapu, klient dokonuje z reguły bardzo dokładnego researchu w sieci i kontaktuje się jedynie z tym deweloperem, którego oferta jest najbliższa jego oczekiwaniom.

Marketing dla deweloperów jest więc niezwykle istotny. Muszą oni bowiem najpierw "zaprowadzić" klienta na stronę www. Robią to najczęściej poprzez wpisy sponsorowane, reklamy w mediach, reklamy w mediach społecznościowych. Kluczowa jest jednak strona, która musi odpowiedzieć klientowi na następujące kwestie:

  • jak docelowo będzie wyglądała inwestycja,
  • jakie wielkości mieszkań/domów są dostępne,
  • gdzie dokładnie położona jest na całej inwestycji konkretne mieszkanie/dom,
  • jaki rozkład ma dom/mieszkanie.

Przydatne narzędzia dla deweloperów

Strony internetowe dla deweloperów to centum informacji, które pozwala klientowi zorientować się, czy w ramach danej inwestycji do kupienia jest interesujące z jego punktu widzenia mieszkanie lub dom. Klienci bardzo cenią sobie wszystkiego rodzaju rozwiązania, które ułatwiają im wizualizację ostatecznego kształtu inwestycji (która przecież w trakcie sprzedaży często nie jest jeszcze ukończona, a zdarza się, że dopiero się rozpoczyna). Kluczowe w tym zakresie są przede wszystkim dwa rozwiązania:

  • animowany nawigator, który w widoku całego osiedla pozwala sprawdzić dostępność mieszkań, ustalić położenie konkretnych mieszkań, a także przeszukać inwestycję pod kątem konkretnych paramterów interesującego klienta mieszkania,
  • spacer wirtualny, który umożliwia klientowi "zwiedzenie" mieszkania od środka, tak jakby już w nim był.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.