Wiadomości z Zabrza

Jak nadać paczkę w Paczkomacie? Przeczytaj krótki poradnik

  • Dodano: 2021-05-05 13:15, aktualizacja: 2021-05-07 13:26

Jak nadać paczkę w ekspresowy, bezpieczny i łatwy sposób? Opcji rozwiązania tego problemu jest wiele, jednak grunt to znalezienie tej, która będzie najbardziej satysfakcjonująca. Przy wyborze sposobu wysyłki paczki, należy wziąć pod uwagę jej rozmiar, a także czas, w jakim ma dojść do odbiorcy oraz inne czynniki istotne dla nadawcy, takie jak: sposób, koszta czy kwestie ekologiczne.

Wysyłka paczki Paczkomatem

Jednym z najprostszych sposób wysyłania paczki jest nadanie jej w Paczkomacie. InPost daje możliwość nadania bez zbędnych dokumentów, wypisywania druków, czy obklejania paczki tysiącem naklejek. Wybór takiej opcji, będzie idealnym rozwiązaniem pod względem jakości i szybkości usługi.

Nadać paczkę w Paczkomacie można na dwa sposoby.

Sposób pierwszy

Wysyłka paczki bez etykiety w aplikacji InPost Mobile. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego. Wystarczy jako pierwsze pobrać aplikację InPost Mobile na swój telefon oraz się zalogować. Design aplikacji jest minimalistyczny i bardzo intuicyjny dla obsługującego. Drugim krokiem będzie kliknięcie w dolnym menu na środkową ikonkę o nazwie „nadaj”. Po rozwinięciu opcji należy wskazać typ nadania paczki - formę dostarczenia przesyłki: Paczkomat - Paczkomat lub Paczkomat - dom. Należy określić wielkość paczki, każda z możliwości jest opisana pod względem rozmiaru, a także wagi wysyłanej przesyłki oraz kwestii związanych z ceną. Na kolejnej stronie potrzebne jest wpisanie danych odbiorcy oraz wybranie Paczkomatu, do którego chce się wysłać paczkę. Na koniec trzeba uzupełnić swoje dane, opłacić przesyłkę. Wysyłaną paczkę umieszczamy w Paczkomacie, skanując wygenerowany kod OR lub wpisując kod nadania. Gotowe.

Sposób drugi

InPost oferuje także możliwość nadania oraz opłaty paczki przez Internet. Należy w tym celu wejść na stronę szybkienadania.pl. Tam wystarczy jedynie wypełnić formularz, który składa się także ze wskazania rozmiaru paczki, uzupełnienia danych nadawcy i odbiorcy oraz wskazania miejsca zostawienia paczki i jej odbioru. Na koniec trzeba internetowo opłacić wysyłkę, a wygenerowaną etykietę nakleić na paczkę oraz zostawić w Paczkomacie.

Dlaczego Paczkomat?

Wysyłka paczki w Paczkomacie to gwarancja dostarczenia jej w ekspresowym tempie, w przeciągu nawet 1-2 dni roboczych. Paczkomaty dostępne są 24/7, co daje nieograniczone możliwości godzinowe nadania przesyłki przez aplikację InPost Mobile bez etykiety, czy przez stronę internetową. Usługa oferowana jest w konkurencyjnej cenie i daje możliwość ekologicznej formy dostawy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.