Wiadomości z Zabrza

Czym są kasetony reklamowe?

  • Dodano: 2024-04-29 21:15, aktualizacja: 2024-05-07 18:41

Kasetony świetlne - jakie jest ich zastosowanie?

W dzisiejszych czasach stale poszukuje się nowych form reklamy, która pozwoli firmie wyróżnić się na tle konkurencji. Coraz częściej stawia się na wizualizację i ciekawy projekt graficzny, ponieważ dzięki temu można łatwo przyciągnąć wzrok klientów. Jeśli do tego zadba się o właściwe oświetlenie, reklama z pewnością zwróci uwagę. Poznaj kasetony podświetlane jako doskonały nośnik treści reklamowych. 

Popularne rodzaje kasetonów świetlnych

Kasetony reklamowe mogą występować z kilku rodzajach. Pierwszą kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę jest ich kształt, który można doskonale dopasować do własnych potrzeb. Klienci mogą wybierać spośród kasetonów owalnych, kwadratowych i prostokątnych. Ponadto renomowane firmy stawiają na produkcję spersonalizowanych projektów i proponują kaseton reklamowy, który może przybrać dowolny kształt - np. firmowego logo. Oprócz tego do produkcji kasetonów używa się różnorodnych materiałów. Można wybrać produkty tego typu z tworzywa sztucznego, a także z profilu aluminiowego. Zarówno aluminium, jak i plexi to bardzo estetyczne i wytrzymałe materiały, dzięki czemu kasetony charakteryzują się najwyższą jakością, a wyeksponowane z ich pomocą reklama jest elegancka. Renomowani producenci w swojej ofercie posiadają również dwustronne kasetony z dibondu, które można wykonać na dowolny wymiar. 

Zastosowanie kasetonów reklamowych

Kasetony świetlne maja bardzo szeroki zakres zastosowania. Najczęściej można zobaczyć je w galeriach handlowych, gdzie poprzez projekt graficzny przyciągają uwagę osób robiących zakupy. Jako że nadają się do montażu ściennego, można je również umieścić na elewacji budynku. Co więcej, istnieje także możliwość zadrukowania dwóch stron, co jest idealnym rozwiązaniem na przykład na przeszklonych przystankach, czy w witrynach sklepów, gdzie mogą być oglądane zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Sprawdzą się w sklepie, lokalach usługowych, a także w biurach. Do ich zalet należy łatwy montaż oraz prosta wymiana grafiki, dzięki czemu można zmieniać kaseton w zależności od potrzeb. 

Kasetony tekstylne LED w urzędach i instytucjach kultury

Zastosowanie kasetonów led jest także coraz popularniejsze w urzędach i instytucjach kultury. Kasetony reklamowe doskonale sprawdzą się w kinie czy teatrze, dzięki nim będzie można bowiem w atrakcyjny sposób przedstawić informacje o bieżącej ofercie. Litery 3d czy zaawansowane grafiki będą dobrze widoczne i przyciągną uwagę odwiedzających. Oprócz tego kaseton świetlny w ramie aluminiowej i z oświetleniem led będzie idealnym nośnikiem informacji w biurze czy urzędzie. Można zamontować go przy wejściu i zawrzeć na nim znaki prowadzące interesanta do właściwego pokoju. Kaseton świetlny to nowy standard w urzędowej informacji, który sprawia, że urząd jest bardziej przyjazny dla petenta.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.